T, 31.01.2023

Ermits: õlekõrsi jääb üha vähemaks

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Ermits: õlekõrsi jääb üha vähemaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalev Ermits
Kalev Ermits Foto: Jarek Jõepera

Eesti laskesuusatamise mehed on punktita ka pärast Ruhpoldingu 10 km sprindietappi, kus MK-sarja üldliider Martin Fourcade teenis karjääri 76. etapivõidu.

Lasketiirudest puhtalt läbi tulnud Fourcade edestas teise koha saanud kaasmaalast Quentin Fillon Maillet’d (0 eksimust) 3,1 sekundiga. Poodiumi kolmandale astmele tõusis sakslane Benedikt Doll (0; +12).

Pärast kümmet osavõistlust on Fourcade’il MK-sarjas koos 447 punkti. Teisel ja kolmandal kohal on prantslased Simon Desthieux 392 ja Mallet 382 punktiga. Üleeile isaks saanud ning seetõttu võistluspausi pidav Johannes Thingnes Bø on 374 silmaga neljas.

Parima eestlasena jõudis eile sprindietapil finišisse lasketiirus korra eksinud Kalev Ermits, kes sai 56. koha (+1.59,6) ning lunastas sellega pääsme pühapäevasesse jälitussõitu. Rene Zahkna oli 89. (1; +2.41,5), Kristo Siimer 96. (2; + +2.58,4) ja Raido Ränkel 101. (5; + +3.18,9). Tulemuse sai kirja 111 sportlast.

Varsti on hooaja lõpp ukse ees ja tuleb tõdeda, et selline oligi minu tase.

Laskesuusataja Kalev Ermits

«Olen natukene nõutu, kuhu need minutid kaovad. Ulme. Müstiliselt palju tuli rajal kaotust,» ütles Ermits ETV otseülekandes. Suusarajal näitas Ermits 75. aega, kaotades parimat suusakiirust näidanud, kuid neljandana lõpetanud norralasele Vetle Sjåstad Christiansenile 1.36,4ga.

«Pool võistlustest on läinud ja õlekõrsi jääb üha vähemaks. Varsti on hooaja lõpp ukse ees ja tuleb tõdeda, et selline oligi minu tase,» jäi Ermits nõutuks.

Et Eesti laskesuusatajatel on mõistus otsas, ütles ka üleeile naiste sprindidistantsil läbi kukkunud ja alles 78. koha saanud Tuuli Tomingas. «See ei ole see, miks ma sporti teen. Mõistus on otsas. Võib-olla pean ennast natuke koguma ja puhkama. Mingi jama on. See pole see, mis on mul eelmistel aastatel olnud. Hooaja algusest peale pole head minekut olnud.»

Täna on Ruhpoldingus kavas naiste teatesõit, homme meeste teatesõit ning pühapäeval meeste ja naiste jälitussõidud. 

Märksõnad
Tagasi üles