Sisukord
Arvamus
Postimees
17.01.2020
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Pean saama oma tahtmise, muidu suren! (3) Koalitsioon ruttas ise pensionireformi muutma (6) Alaveri saatus jääb sakslaste otsustada (16) Tuntud tohter arvati perearstide seltsist välja Võrtsjärve lähedalt leiti sööstpommitaja piloodi säilmed (1) Majandus Riigikogu võttis 5G-konkursi luubi alla Naabrid veavad Eestis ebaseaduslikult kaupa laiali (20) Boeingu õnnetu aasta Välismaa Hiina koroonaviirus jõudis üle mere Jaapanisse Indias võeti mõõtu härjataltsutamises Ühendriikidele läheneb taas migrandikaravan Maksupitsitajast saab president Putini lubaduste usin elluviija (4) Putini viimatine üllatus Horvaatia plaanib Emmanuel Macroni ümber veenda Arvamus Juhtkiri: stabiilne korruptsioon jätkub (3) Andres Herkel: Monica Ranna halb pretsedent (11) Andrus Karnau: kui riigi­firmast saab tänupreemia (3) Vastukaja VÄITLUS ⟩ Kas Team Estonia tagab eesti spordile pikaajalise arengu? (2) Aimar Altosaar: koolijuhid – nipsti on, nipsti ei ole Meie Eesti Aleksei Lotman: transpordi-keskkonna umbes sõlmed (4) Leelo Tungal: vastutajad maksavad ka surnud raudset ruuna (6) Yoko Alender: Rail Baltic viib Eesti idast läände (36) Jako Kull: vaimufookus ja vaimukari (2) Kultuur Alandamine laval, kellele ja milleks? (3) Fred Jüssi ja Indra võrk (2) Sport Ermits: õlekõrsi jääb üha vähemaks Eesti medalisaju saladus: head kaaslased «Nii Anetil kui ka Kaial on head võimalused saada kolmandasse ringi.» (1) Tartu Maratoni juubeliaastal käivitub lumekahur Kultuuripärl veeres folklooriarmastaja sülle Erkki Bahovski: Moxit Tartus Nils Niitra: Tartu annab vana hullumaja erafirma buldooseri hoolde (10) Monica Rand pole erakonnast välja viskamise pärast nutnud (3) Vald õpib koos linnadega kaasavat valitsemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Herkel: Monica Ranna halb pretsedent

3 min lugemist
Andres Herkel. FOTO: Mihkel Maripuu

Kui Tartu volikogu Monica Ranna ametist vabastab, annab see omavalitsustele signaali, et erakonnasisese võimuvõitlusega ja ilma ametialaste etteheideteta lahtilaskmine on OK ja JOKK, kirjutab kolumnist Andres Herkel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Monica Ranna kõrvaldamine Tartu abilinnapea kohalt, mis pole veel lõpule jõudnud, oleks halb pretsedent kogu Eestile. Küsimus pole üldsegi Ranna pädevuses ning mina ei oska seda hinnata. Pädevust puudutavaid argumente polegi ju esitatud, asi on ilmselgelt muus.

Kohalik võim pole Eestis kuigi stabiilne. Tihti ei püsi sama koalitsioon valimistest valimisteni. Volikogudes käib positsioonivõitlus, sageli piisab võimuvahetuseks üheainsa või paari saadiku meelemuutusest. Kohaliku mõju, ametikohtade ja hüvede jagamine võib olla see peidetud meelehea, mille nimel poliitilised eelistused vahetuvad. Mõni omavalitsus on oma võimutantsudega lausa legendaarne. Mujal maailmas on mõnikord kasutusel sellinegi mudel, et kõik kohalikku volikokku jõudnud jõud saavad valitsemisel mingi vastutusala. Kohalik võim on ju mikrotasand, see ei eelda ideoloogilist võitlust. Eestis tunduks selline koostöö võimatu, asju aetakse hoopis teiste meetoditega.

16.01.2020 18.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto