Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.01.2020
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Pean saama oma tahtmise, muidu suren! (3) Koalitsioon ruttas ise pensionireformi muutma (6) Alaveri saatus jääb sakslaste otsustada (16) Tuntud tohter arvati perearstide seltsist välja Võrtsjärve lähedalt leiti sööstpommitaja piloodi säilmed (1) Majandus Riigikogu võttis 5G-konkursi luubi alla Naabrid veavad Eestis ebaseaduslikult kaupa laiali (20) Boeingu õnnetu aasta Välismaa Hiina koroonaviirus jõudis üle mere Jaapanisse Indias võeti mõõtu härjataltsutamises Ühendriikidele läheneb taas migrandikaravan Maksupitsitajast saab president Putini lubaduste usin elluviija (4) Putini viimatine üllatus Horvaatia plaanib Emmanuel Macroni ümber veenda Arvamus Juhtkiri: stabiilne korruptsioon jätkub (3) Andres Herkel: Monica Ranna halb pretsedent (11) Andrus Karnau: kui riigi­firmast saab tänupreemia (3) Vastukaja VÄITLUS ⟩ Kas Team Estonia tagab eesti spordile pikaajalise arengu? (2) Aimar Altosaar: koolijuhid – nipsti on, nipsti ei ole Meie Eesti Aleksei Lotman: transpordi-keskkonna umbes sõlmed (4) Leelo Tungal: vastutajad maksavad ka surnud raudset ruuna (6) Yoko Alender: Rail Baltic viib Eesti idast läände (36) Jako Kull: vaimufookus ja vaimukari (2) Kultuur Alandamine laval, kellele ja milleks? (3) Fred Jüssi ja Indra võrk (2) Sport Ermits: õlekõrsi jääb üha vähemaks Eesti medalisaju saladus: head kaaslased «Nii Anetil kui ka Kaial on head võimalused saada kolmandasse ringi.» (1) Tartu Maratoni juubeliaastal käivitub lumekahur Kultuuripärl veeres folklooriarmastaja sülle Erkki Bahovski: Moxit Tartus Nils Niitra: Tartu annab vana hullumaja erafirma buldooseri hoolde (10) Monica Rand pole erakonnast välja viskamise pärast nutnud (3) Vald õpib koos linnadega kaasavat valitsemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leelo Tungal: vastutajad maksavad ka surnud raudset ruuna

2 min lugemist
Leelo Tungal. FOTO: Lilli Tölp /

Kord väidetakse, et Rail Balticut on vaja sõjalistel, kord kaubanduslikel eesmärkidel, juttu oli koguni loodava Helsingi-tunnelini ulatumisest, kuid loomade elupaikade ja inimeste põlismaadega ei arvestata, kirjutab kirjanik Leelo Tungal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meie, viimasele avalikule kirjale allakirjutanud, oleme enamalt jaolt liikuva eluviisiga inimesed – tunneme rõõmu väikesest, kuid ilusast ja hästi funktsioneerivast Tallinna lennujaamast, mugavatest ja kiiretest linnadevahelistest ning välismaagagi sidet pidavatest Lux Expressi nimelistest bussidest ja uutest rongidest. Kahtlemata rõõmustaksime ka Rail Balticu (RB) projekti üle – kes siis ei sooviks odavalt ja kiiresti Lätti, Leedusse ja Lääne-Euroopasse sõita! –, kui sellega ei kaasneks nii palju ohte.

Funktsionääride jaoks näivad kõige tähtsamad olevat «euromiljonid», mis tekiksid nagu imeväel ja millest on üksjagu vist juba ettevalmistustöödeks ära kulutatud, ja see, mis saab Eestimaa loodusest ja neist peredest, kes jäävad ilma oma kodudest ja põlismaadest, on nende meelest vaid tagurlike «lumehelbekeste» mõttetu mure.

Peaasi on euroliidu eraldatud rahale küüned taha saada, küll siis võib hõlpsasti ka eestlasi ümber asustada ja põtru-karusid õpetada üle raudtee või raudtee alt kulgevate ökoduktide kaudu endale uusi elukohti otsima. Mis sellest, et Eesti pinnal paiknevad vaid vähesed RB rongipeatused – Euroopasse pääseb see-eest mõne tunniga. Sellest pole lugu, kui igapäiseid reisijaid on vähevõitu – kord väidetakse, et võimast raudteed on vaja sõjalistel, kord kaubanduslikel eesmärkidel, mõnda aega pidi see koguni ulatuma loodava Helsingi-tunnelini.

16.01.2020 18.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto