Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.01.2020
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Pean saama oma tahtmise, muidu suren! (3) Koalitsioon ruttas ise pensionireformi muutma (6) Alaveri saatus jääb sakslaste otsustada (16) Tuntud tohter arvati perearstide seltsist välja Võrtsjärve lähedalt leiti sööstpommitaja piloodi säilmed (1) Majandus Riigikogu võttis 5G-konkursi luubi alla Naabrid veavad Eestis ebaseaduslikult kaupa laiali (20) Boeingu õnnetu aasta Välismaa Hiina koroonaviirus jõudis üle mere Jaapanisse Indias võeti mõõtu härjataltsutamises Ühendriikidele läheneb taas migrandikaravan Maksupitsitajast saab president Putini lubaduste usin elluviija (4) Putini viimatine üllatus Horvaatia plaanib Emmanuel Macroni ümber veenda Arvamus Juhtkiri: stabiilne korruptsioon jätkub (3) Andres Herkel: Monica Ranna halb pretsedent (11) Andrus Karnau: kui riigi­firmast saab tänupreemia (3) Vastukaja VÄITLUS ⟩ Kas Team Estonia tagab eesti spordile pikaajalise arengu? (2) Aimar Altosaar: koolijuhid – nipsti on, nipsti ei ole Meie Eesti Aleksei Lotman: transpordi-keskkonna umbes sõlmed (4) Leelo Tungal: vastutajad maksavad ka surnud raudset ruuna (6) Yoko Alender: Rail Baltic viib Eesti idast läände (36) Jako Kull: vaimufookus ja vaimukari (2) Kultuur Alandamine laval, kellele ja milleks? (3) Fred Jüssi ja Indra võrk (2) Sport Ermits: õlekõrsi jääb üha vähemaks Eesti medalisaju saladus: head kaaslased «Nii Anetil kui ka Kaial on head võimalused saada kolmandasse ringi.» (1) Tartu Maratoni juubeliaastal käivitub lumekahur Kultuuripärl veeres folklooriarmastaja sülle Erkki Bahovski: Moxit Tartus Nils Niitra: Tartu annab vana hullumaja erafirma buldooseri hoolde (10) Monica Rand pole erakonnast välja viskamise pärast nutnud (3) Vald õpib koos linnadega kaasavat valitsemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jako Kull: vaimufookus ja vaimukari

2 min lugemist
Jako Kull. FOTO: Erakogu

On avaldatud arvamust, et Eestis on tegemist usuvabadusliku paradiisiga. Arvan, et mitte ainult usuvabaduslikuga. Sest selline kõikelubav ja mittemõtlev, uimastavalt paradiislik hõng hõljub ka Rail Balticu praegusel kujul sünnitajate maiste toimetuste kohal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aga kas Eesti peabki olema selline riik maailmas, kus kõik on lubatud? Riik, kes püüab kõike ja kõiki lõimida? Küsimus on: kes julgeb lollusele vastu astuda? Kes meist julgeb olla selline märter, eeskuju? Kirikus peab piiskop julgema olla märter. Kui ei julge ja ei ole, siis kogudus ja kirik laguneb. Ükskõik, mis nn vabadusi sekulaarne riik talle ka ei annaks. Seega, me vajame ärkamist, eeskuju ja rüütellikku kasvatust. Kristuse pärast narrid – on selline nimi, olek ja olemine kristluses. Kas me oleme valmis olema narrid Eesti pärast? Kui, siis kui palju ja mis ulatuses narrid?

16.01.2020 18.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto