K, 1.02.2023

Koalitsioon ruttas ise pensionireformi muutma

Anna Ploompuu
, reporter
Koalitsioon ruttas ise pensionireformi muutma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Eile olid riigikogu rahanduskomisjoni istungile kutsutud paarikümne huvirühma esindajad, aga kostnud kriitika ei jahutanud koalitsiooni indu pensionireform kiiresti seaduseks valada.  
Eile olid riigikogu rahanduskomisjoni istungile kutsutud paarikümne huvirühma esindajad, aga kostnud kriitika ei jahutanud koalitsiooni indu pensionireform kiiresti seaduseks valada.  Foto: Eero Vabamägi

 Opositsiooni sajad muudatusettepanekud kustutatakse riigikogus usaldushääletusega valitsusele.

Pensioni teise samba lammutuse plaani tabas järjekordne tagasilöök. Kui esmalt jõudis eelnõu oodatust hiljem valitsusest riigikokku, siis parlamendimenetluses tuli silmitsi seista ohtrate muudatusettepanekutega, millest enam mööda vaadata ei saanud.

Nii käis pensionireformi riigikogus vedav rahanduskomisjoni juht Aivar Kokk (Isamaa) eile välja mitu ideed. Näiteks, et pensioni teisest sambast saavad ühe korraga raha välja võtta ka need, kellel sinna kogutud üle 10 100 euro. Varem oli plaanis seada ühekordsele väljamaksele piirmäär. Samas on plaanis pikendada pensioni teisest sambast lahkumisest teatamise tähtaega ühelt kuult viiele, mis tähendab, et pensinikogumisest loobujal läheb raha kättesaamiseks kauem aega.

Märksõnad
Tagasi üles