Sisukord
Videod
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (20) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (53) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (32) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Homses Arteris: läbipõlemisohus päästjad, raketid ja lumenälg

1 min lugemist

Selle nädala Arterist saate lugeda, miks otsustasid Sussexi hertsog ja hertsoginna, prints Harry ja Meghan Markle loobuda kuninglikest kohustusest?

Päästeameti juht Kuno Tammearu märgib pikas intervjuus, et liiga paljude raskete õnnetuste algpõhjuseks on paraku kaasmaalaste ohjeldamatu joomine. Päästeamet ei saa olla see, kes õpetab inimesi kultuurselt alkoholi pruukima, ent midagi tuleb kiiremas korras ette võtta. Intervjuus ei jää tähelepanuta päästjate palk, mis lohiseb jätkuvalt Eesti keskmisest kaugel maas. Jutuks tuleb ka see, kuivõrd laastab päästja vaimu rohkete inimohvritega õnnetus.  

Äsjase Iraani suure raketirünnaku ajendil meenutab Priit Pullerits, kuidas ta ühe vähese eestlasena on nõukogude armees samamoodi lasknud üsna sarnaseid rakette - kuidas see käib ja mis pärast saab, kui pauk on kõmatanud.

Kas seentest saab kasvatada nahka? Eesti disainer Riina Õun Londonis just sellega katsetab. Tuleb välja, et Kombucha teeseenest saab kasuliku joogi ning loodusliku materjali, mida kasvatada naha alternatiiviks. Ühtlasi anname teada, millist loodusvaenulikku sodi vegan-naha nime varjus müüakse.

Tartu maratonini jääb neli nädalat, lund pole, niipea ei tule, aga veebruariks olevat siiski lootust. Arter uurib, kuidas kõige kirglikumad suusahundid selleks ajaks motivatsiooni leiavad, kas ja kuidas üldse treenivad, või on pessimistlikumad hakanud suusavarustust hoopis maha müüma.

Kõigest sellest ja paljust veel saate lugeda laupäevasest Arterist.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto