Sisukord
Videod
Tänane leht
21.09.2020
Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast Eesti Hoolimata vanusest on paljudel suva: pidu ei jää pidamata ka katku ajal (4) Koroonaviirusega nakatumise tase jõudis aprilli alguse tasemele Eesti lühiuudised Haigla täielik nakkusohutus jääb raha taha Riigireform ja eelarve kohtuvad riigikogus Maailmakoristajad keskendusid Eestis tänavu konidele Majandus Riigi maaelulaen aitab neid, keda pangad ära põlgavad Majanduse lühiuudised Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi küsimus pidurdab Minski võimurite karistamist Vakants ülemkohtus muudab USA valimisvõitluse ärevaks Arvamus Juhtkiri: viirused tungivad peale Raul Ranne: kui kunst, raisk, käib üle jõu Jaak Uibu: arengustrateegia «Eesti 2035» Toomas Asser: doktoriõppe reformi mõju ulatub ülikoolist kaugemale Marica Lillemets: kuidas pidada Eesti riiki? Kaspar Kurve: paneks hoopis lageraied referendumile? HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Toomesaar: koolikiusamisest ei saa jagu kampaania korras HARIDUS JA TEADUS ⟩ Kätlin Konstabel: kus õpitakse ja õpetatakse kiusamist? HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: relvastatud lammaste tsiviliseerimine HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Ma ei teinud ju talle midagi!» Kultuur Tallinna kultuuriameti juht nõuab alluvatelt valuraha Viivi Luik: sallivus on tegelikult ükskõiksus (3) Vennaarm ei roosteta Sport Vabavisetes Guinnessi rekord? See polegi nii raske! Kas ropendama ajav Türgi ellujäämiskursus peaks olema MM-kalendris? Tartu Tõnis Arjus: kultuurikeskus kui vaimupealinna süda Linna rahakoti täitumine sõltub ettevõtjate edust kriisis Tartu lühiuuddised Ihaste metsa tarastamine tekitab vastuseisu Tartu teadlased loovad tõhusamaid koroonateste Arendaja võttis naabri akna alt tema kase ilma loata maha Kodukülas tapetud metsavend jõudis kalmistule 73 aastat hiljem Tuumaenergia toetajad kohtusid kahtlejatega Raamatud pääsesid tolmu, niiskuse ja koi käest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Homses Arteris: läbipõlemisohus päästjad, raketid ja lumenälg

1 min lugemist

Selle nädala Arterist saate lugeda, miks otsustasid Sussexi hertsog ja hertsoginna, prints Harry ja Meghan Markle loobuda kuninglikest kohustusest?

Päästeameti juht Kuno Tammearu märgib pikas intervjuus, et liiga paljude raskete õnnetuste algpõhjuseks on paraku kaasmaalaste ohjeldamatu joomine. Päästeamet ei saa olla see, kes õpetab inimesi kultuurselt alkoholi pruukima, ent midagi tuleb kiiremas korras ette võtta. Intervjuus ei jää tähelepanuta päästjate palk, mis lohiseb jätkuvalt Eesti keskmisest kaugel maas. Jutuks tuleb ka see, kuivõrd laastab päästja vaimu rohkete inimohvritega õnnetus.  

Äsjase Iraani suure raketirünnaku ajendil meenutab Priit Pullerits, kuidas ta ühe vähese eestlasena on nõukogude armees samamoodi lasknud üsna sarnaseid rakette - kuidas see käib ja mis pärast saab, kui pauk on kõmatanud.

Kas seentest saab kasvatada nahka? Eesti disainer Riina Õun Londonis just sellega katsetab. Tuleb välja, et Kombucha teeseenest saab kasuliku joogi ning loodusliku materjali, mida kasvatada naha alternatiiviks. Ühtlasi anname teada, millist loodusvaenulikku sodi vegan-naha nime varjus müüakse.

Tartu maratonini jääb neli nädalat, lund pole, niipea ei tule, aga veebruariks olevat siiski lootust. Arter uurib, kuidas kõige kirglikumad suusahundid selleks ajaks motivatsiooni leiavad, kas ja kuidas üldse treenivad, või on pessimistlikumad hakanud suusavarustust hoopis maha müüma.

Kõigest sellest ja paljust veel saate lugeda laupäevasest Arterist.

Seotud lood
19.09.2020 21.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto