Sisukord
Kultuur
Tänane leht
20.01.2020
Eesti Tartu pikaaegne võimuliit tüürib lahutuse poole (10) Võimuliit ajab laste kodakondsuse asjas oma jonni (8) Minister Kiik jälle ministrite Helmete hambus (29) Tallinnas Kalamajas leiti uus kalmistu Majandus Eesti maksumaksja doteerib Hiina nänni tellimist (30) Laokil autoromud korjatakse kokku Välismaa Liibüa konflikt lööb suurriikide vahele lõhe (8) Moskva vähihaigla õudused iseloomustavad probleeme Vene tervishoius Taani maaväe ülem: saadame Eestis teisele poolele sõnumi valmisolekust (4) Arvamus Juhtkiri: sisseränne vs. väljaränne (11) Aleksei Lotman: Eesti riik vajab küpseid metsi ka 150-aastasena (21) Kalev Stoicescu: algas üleminek Putinilt Putinile (3) Kaja Kallas: valitsuse punased jooned murrab koostöö riigikogus (15) Ahti Asmann: kas Eesti on valmis loobuma põlevkivist 125 miljoni euro eest? (4) Andi Hektor: nii nad tapsidki meie rahvuskultuuri (7) Meie Eesti Piret Järvela: kas eksam või eksamilaadne toode? (3) Martin Ehala: avameelselt hindamisest Kaidi Kolsar: kui hinne sõltub hindajast Kultuur Paks Värdjas, kõrged kontsad ja rahvuskonservatism (1) Õnneauk vanadekodu seinas Puudulik katse portreteerida koreograafe Sport Kas Kalev/Cramo murrab nukra mustri? Ajalugu teinud McGregor noomis «eksperte» Mudast priiks ja pilk unistuse poole. On’s see reaalne? Haaland esimest, Haaland teist, Haaland kolmandat korda! Sildaru oodatud kuld, mis tuli arvatust napimalt (3) Tartu Müts-müts! veeres mürakas kivi ja prantsatas läbi kuuri katuse (2) Oravad lahendavad Tartu võimukriisi Selgusid Tartu uute aukodanike kandidaadid Kunstimuuseum kavandab Raadile skulptuuriparki Professor Peep Talving vaeb kliinikumi usalduskriisi ja pakub nõu, mida teha Artur Kuusi karikatuur: don Toots ja Sancho Panza Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paks Värdjas, kõrged kontsad ja rahvuskonservatism

5 min lugemist
Charlize Theron (Megyn Kelly) ja John Lithgow (Roger Ailes) filmis «Pommuudis».  FOTO: Filmikaader

1967. aastal küsis presidendiks kandideeriv Richard Nixon ühe salvestuse eel, miks ta peab tegelema sellise tsirkusega nagu televisioon. Seda kuulis pealt produtsent Roger Ailes (1940–2017), kes vastas, et kui Nixon peab televisiooni tsirkuseks, siis ta kaotab valimised. Nixon palkas Ailesi oma meedianõunikuks ning 1968. aastal valiti Nixon presidendiks. Ailes oli hiljem konsultant ka Ronald Reagani ja George Bush vanema presidendikampaaniate juures ning temast sai aastatega mõjuvõimas produtsent ja meediategelane.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suurim kuulsus saabus aga pärast seda, kui meediamogul Rupert Murdoch kutsus Ailesi rajama uut uudistekanalit Fox News, mis alustas 1996. aastal. Tollal olid tuntuimad uudistekanalid CNN ja CNBC, kuid juba 2002. aastal möödus Fox vaadatavuselt CNNist. 21. sajandi USA poliitikas ja ühiskonnas on Fox Newsist saanud omaette mõiste ja seda nimetatakse Donald Trumpi lemmikkanaliks. Kui lisada Ailesiga seotud seksiskandaalid, ei olegi midagi imestada, et korraga on jõudnud sel teemal kinodesse film «Pommuudis» ning telesari «Kõige valjem hääl».

18.01.2020 21.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto