Sisukord
Eesti
Postimees
18.01.2020
Eesti Saaremaa surmakutsar võib peagi tunnistusi anda (3) Jõulud Eestis: naine kaotas rusikahoobist põrna, ema lõi pojale noaga kuklasse (10) Ülevaade ⟩ Riigifirmade nõukogusid ootab suurpuhastus (28) Majandus Tesla tõuseb võimsalt (7) Taavet liidab endaga Koljati Välismaa Postimehe reportaaž: iga hajevil tsiviilpiloodi tuvastamine maksab NATO-le kümneid tuhandeid eurosid (1) Zelenskõi andis peaministrile teise võimaluse (2) Trumpi kaitse mureneb (2) Arvamus Tarvo Madsen: mõtestamata abi Juhtkiri: Saaremaa juhtumi õppetunnid (11) Eluaegne valitseja (13) Midagi pole veel lahenenud Kõige ausam mees (4) Ebaprofessionaalne poliitik (11) Kultuur Ükskord Cinécittàs ehk FF nagu Federico Fellini (1) Sport Sportlase psühholoogiline väljakutse: kuidas saada pingega sõbraks Priit Pulleritsu kolumn: mõnus on peksta Venemaad (5) Eesti käsipallikoondis lõpetas viimaks võidupõua Kliima Kliimaneutraalsusega venitamine toob Eestile 125 miljonit (8) Soe vesi tappis miljoneid merelinde (1) Merendus Tankerid pumpavad vene gaasi Eesti vetes ümber (2) AK Kangelased, puutumatus ja reostus maailma lõpus (1) EKI keelekool: rutiini sinine puru Jelena Skulskaja: mis jääb järele teatrist? Ainult mälestus südamesse (5) Peeter Padrik: mida saame teha enne vähktõve ravi Ükskord Cinécittàs ehk FF nagu Federico Fellini (1) Nädala plaat: Limp Bizkit pesumasinas Aja auk. Tõrksa taltsutamatus Äärmusliku võõrdumise hümnid JUURIKAS. Mida toob aasta 2020? (1) Arter Kuno Tammearu: Eestis juuakse liiga palju, sealt ka väga paljud rängad õnnetused (9) Priit Pullerits tunnistab üles: kuidas ma tulistasin tuumavõimekusega raketti (3) Patuse laisklemise kiituseks (4) Kuidas käituda iseenda matustel? Lapsepõlveunistus sai teoks Kuulus ahistamisskandaal, mis jätab pealtnägijad külmaks (1) Kuidas valmistuda suusamaratoniks, kui lund ei ole ega tule Briti kokk Kirk Haworth Tallinnas: "Puuk tegi minust vegani." Sõiduproov. SsangYong Korando: kahe draakoni üllatusmuna CES 2020 julged ideed ja kurioosumid Riina Õun: «veganinahk» on tegelikult PVC-plast (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jõulud Eestis: naine kaotas rusikahoobist põrna, ema lõi pojale noaga kuklasse

6 min lugemist
Jõulude ja aastavahetuse ajal pidid paljud pereemad haarama telefoni ja politsei lähisuhtevägivalla tõttu kohale kutsuma. FOTO: Shutterstock

Politsei käis jõulude ja aastavahetuse ajal lahendamas ligi 500 perevägivallajuhtumit, rohkem kui 100 vägivallatseja suhtes algatati kriminaalmenetlus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Politsei pidi jõulude ja aastavahetuse nädalal reageerima ligi 500-le lähisuhtevägivallaga seotud väljakutsele. Kõik juhtumid ei olnud õnneks kuriteod ja mitmel juhul jõudis politsei sekkuda enne, kui rusikad välkuma oleks hakanud. 116 pühadeaja koduvägivallajuhtumit osutusid aga nii raskeks, et politsei alustas kriminaalmenetlust.

Hüppeliselt kasvas väljakutsete arv 25. detsembril ja 1. jaanuaril. Kui pühade ajal üldiselt jäi päevas koduvägivalla väljakutsete arv 30–40 vahele, siis esimesel jõulupühal, 25. detsembril käisid politseinikud lahendamas 64 tüli. Rusikad hakkasid kodudes aga iseäranis sügelema 1. jaanuaril, kui korrakaitsjatel tuli käia 113 kodus.

Põhja prefektuuri juhtivuurija Ege Ülendi sõnul on keeruline täpselt öelda, mis põhjusel kasvab koduvägivald just nendel kuupäevadel. «Üks põhjus on see, et muidu on kõik oma igapäevatoimetustega hõivatud, aga jõulude ajal ja aastavahetusel ollakse rohkem koos. Oma osa on siin ka alkoholi liigtarvitamisel,» rääkis Ülend.

17.01.2020 20.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto