N, 28.09.2023

Jõulud Eestis: naine kaotas rusikahoobist põrna, ema lõi pojale noaga kuklasse

Andres Einmann
Facebook
Comments 10
Jõulude ja aastavahetuse ajal pidid paljud pereemad haarama telefoni ja politsei lähisuhtevägivalla tõttu kohale kutsuma.
Jõulude ja aastavahetuse ajal pidid paljud pereemad haarama telefoni ja politsei lähisuhtevägivalla tõttu kohale kutsuma. Foto: Shutterstock

Politsei käis jõulude ja aastavahetuse ajal lahendamas ligi 500 perevägivallajuhtumit, rohkem kui 100 vägivallatseja suhtes algatati kriminaalmenetlus.

Politsei pidi jõulude ja aastavahetuse nädalal reageerima ligi 500-le lähisuhtevägivallaga seotud väljakutsele. Kõik juhtumid ei olnud õnneks kuriteod ja mitmel juhul jõudis politsei sekkuda enne, kui rusikad välkuma oleks hakanud. 116 pühadeaja koduvägivallajuhtumit osutusid aga nii raskeks, et politsei alustas kriminaalmenetlust.

Hüppeliselt kasvas väljakutsete arv 25. detsembril ja 1. jaanuaril. Kui pühade ajal üldiselt jäi päevas koduvägivalla väljakutsete arv 30–40 vahele, siis esimesel jõulupühal, 25. detsembril käisid politseinikud lahendamas 64 tüli. Rusikad hakkasid kodudes aga iseäranis sügelema 1. jaanuaril, kui korrakaitsjatel tuli käia 113 kodus.

Põhja prefektuuri juhtivuurija Ege Ülendi sõnul on keeruline täpselt öelda, mis põhjusel kasvab koduvägivald just nendel kuupäevadel. «Üks põhjus on see, et muidu on kõik oma igapäevatoimetustega hõivatud, aga jõulude ajal ja aastavahetusel ollakse rohkem koos. Oma osa on siin ka alkoholi liigtarvitamisel,» rääkis Ülend.

Facebook
Comments 10

Märksõnad

Tagasi üles