Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (16) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Intervjuu ⟩ Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (2) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (3) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (10) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (2) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (2) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? (1) Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (5) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust (1) Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Selgusid Tartu uute aukodanike kandidaadid

1 min lugemist
Tartu Täht FOTO: Sille Annuk

Tartu volikogu eestseisus ja linnavalitsus tegid möödunud nädalal volikogule ettepaneku nimetada Tartu aukodanikeks Marju Lauristin, Mihkel Zilmer ning Paul Varul.

Marju Lauristin FOTO: Eero Vabamaegi/postimees

Marju Lauristin on sotsiaalteadlane ja poliitik. Ta oli aastatel 1992–1994 Tiit Vähi valitsuses sotsiaalminister ning on olnud riigikogu liige. Marju Lauristin on Tartu ülikooli sotsiaalse kommunikatsiooni emeriitprofessor. 2014. aastal sai ta Euroopa Parlamendi valimistel 26 871 häält ning osutus valituks.

Mihkel Zilmer FOTO: Toomas Huik

Mihkel Zilmer on meditsiinibiokeemik, arstiteadlane, teaduse populariseerija. Ta on Tartu ülikooli meditsiinilise biokeemia professor. Zilmer on lõpetanud Tartu ülikooli biokeemikuna (kahe teaduskonna vahelise eriprogrammi alusel). 1992. aastal sai ta meditsiinidoktori teaduskraadi. Samast aastast töötab ta Tartu ülikooli arstiteaduskonnas professorina.

Paul Varul FOTO: Sille Annuk

Paul Varul on jurist ja poliitik. Ta on Tartu ülikooli tsiviilõiguse professor ja vandeadvokaat advokaadibüroos TGS Baltic. Paul Varul oli justiitsminister Tiit Vähi teises ja kolmandas valitsuses 1995–1997 ning Mart Siimanni valitsuses 1997–1999.

Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed antakse kätte 22. veebruaril.

Ka esitasid volikogu eestseisus ja linnavalitsus volikogule Tartu Tähe teenetemärgi kandidaatideks galeristi ja kunsti propageerija Tiia Karelsoni, kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku ülem­õe Meeli Solniku ning lastekirurg Karin Variku.

Otsuse Tartu aukodanike ja Tartu Tähe kavaleride nimetamise kohta teeb linnavolikogu 23. jaanuari istungil. Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed antakse kätte 22. veebruaril.

Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest. Tartu Täht antakse Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto