Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
20.01.2020
Eesti Tartu pikaaegne võimuliit tüürib lahutuse poole (10) Võimuliit ajab laste kodakondsuse asjas oma jonni (8) Minister Kiik jälle ministrite Helmete hambus (29) Tallinnas Kalamajas leiti uus kalmistu Majandus Eesti maksumaksja doteerib Hiina nänni tellimist (30) Laokil autoromud korjatakse kokku Välismaa Liibüa konflikt lööb suurriikide vahele lõhe (8) Moskva vähihaigla õudused iseloomustavad probleeme Vene tervishoius Taani maaväe ülem: saadame Eestis teisele poolele sõnumi valmisolekust (4) Arvamus Juhtkiri: sisseränne vs. väljaränne (11) Aleksei Lotman: Eesti riik vajab küpseid metsi ka 150-aastasena (21) Kalev Stoicescu: algas üleminek Putinilt Putinile (3) Kaja Kallas: valitsuse punased jooned murrab koostöö riigikogus (15) Ahti Asmann: kas Eesti on valmis loobuma põlevkivist 125 miljoni euro eest? (4) Andi Hektor: nii nad tapsidki meie rahvuskultuuri (7) Meie Eesti Piret Järvela: kas eksam või eksamilaadne toode? (3) Martin Ehala: avameelselt hindamisest Kaidi Kolsar: kui hinne sõltub hindajast Kultuur Paks Värdjas, kõrged kontsad ja rahvuskonservatism (1) Õnneauk vanadekodu seinas Puudulik katse portreteerida koreograafe Sport Kas Kalev/Cramo murrab nukra mustri? Ajalugu teinud McGregor noomis «eksperte» Mudast priiks ja pilk unistuse poole. On’s see reaalne? Haaland esimest, Haaland teist, Haaland kolmandat korda! Sildaru oodatud kuld, mis tuli arvatust napimalt (3) Tartu Müts-müts! veeres mürakas kivi ja prantsatas läbi kuuri katuse (2) Oravad lahendavad Tartu võimukriisi Selgusid Tartu uute aukodanike kandidaadid Kunstimuuseum kavandab Raadile skulptuuriparki Professor Peep Talving vaeb kliinikumi usalduskriisi ja pakub nõu, mida teha Artur Kuusi karikatuur: don Toots ja Sancho Panza Meelelahutus Koomiks Sudoku

Selgusid Tartu uute aukodanike kandidaadid

1 min lugemist
Tartu Täht FOTO: Sille Annuk

Tartu volikogu eestseisus ja linnavalitsus tegid möödunud nädalal volikogule ettepaneku nimetada Tartu aukodanikeks Marju Lauristin, Mihkel Zilmer ning Paul Varul.

Marju Lauristin FOTO: Eero Vabamaegi/postimees

Marju Lauristin on sotsiaalteadlane ja poliitik. Ta oli aastatel 1992–1994 Tiit Vähi valitsuses sotsiaalminister ning on olnud riigikogu liige. Marju Lauristin on Tartu ülikooli sotsiaalse kommunikatsiooni emeriitprofessor. 2014. aastal sai ta Euroopa Parlamendi valimistel 26 871 häält ning osutus valituks.

Mihkel Zilmer FOTO: Toomas Huik

Mihkel Zilmer on meditsiinibiokeemik, arstiteadlane, teaduse populariseerija. Ta on Tartu ülikooli meditsiinilise biokeemia professor. Zilmer on lõpetanud Tartu ülikooli biokeemikuna (kahe teaduskonna vahelise eriprogrammi alusel). 1992. aastal sai ta meditsiinidoktori teaduskraadi. Samast aastast töötab ta Tartu ülikooli arstiteaduskonnas professorina.

Paul Varul FOTO: Sille Annuk

Paul Varul on jurist ja poliitik. Ta on Tartu ülikooli tsiviilõiguse professor ja vandeadvokaat advokaadibüroos TGS Baltic. Paul Varul oli justiitsminister Tiit Vähi teises ja kolmandas valitsuses 1995–1997 ning Mart Siimanni valitsuses 1997–1999.

Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed antakse kätte 22. veebruaril.

Ka esitasid volikogu eestseisus ja linnavalitsus volikogule Tartu Tähe teenetemärgi kandidaatideks galeristi ja kunsti propageerija Tiia Karelsoni, kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku ülem­õe Meeli Solniku ning lastekirurg Karin Variku.

Otsuse Tartu aukodanike ja Tartu Tähe kavaleride nimetamise kohta teeb linnavolikogu 23. jaanuari istungil. Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed antakse kätte 22. veebruaril.

Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest. Tartu Täht antakse Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest.

Seotud lood
18.01.2020 21.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto