Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.01.2020
Eesti Tartu pikaaegne võimuliit tüürib lahutuse poole (10) Võimuliit ajab laste kodakondsuse asjas oma jonni (8) Minister Kiik jälle ministrite Helmete hambus (29) Tallinnas Kalamajas leiti uus kalmistu Majandus Eesti maksumaksja doteerib Hiina nänni tellimist (30) Laokil autoromud korjatakse kokku Välismaa Liibüa konflikt lööb suurriikide vahele lõhe (8) Moskva vähihaigla õudused iseloomustavad probleeme Vene tervishoius Taani maaväe ülem: saadame Eestis teisele poolele sõnumi valmisolekust (4) Arvamus Juhtkiri: sisseränne vs. väljaränne (11) Aleksei Lotman: Eesti riik vajab küpseid metsi ka 150-aastasena (21) Kalev Stoicescu: algas üleminek Putinilt Putinile (3) Kaja Kallas: valitsuse punased jooned murrab koostöö riigikogus (15) Ahti Asmann: kas Eesti on valmis loobuma põlevkivist 125 miljoni euro eest? (4) Andi Hektor: nii nad tapsidki meie rahvuskultuuri (7) Meie Eesti Piret Järvela: kas eksam või eksamilaadne toode? (3) Martin Ehala: avameelselt hindamisest Kaidi Kolsar: kui hinne sõltub hindajast Kultuur Paks Värdjas, kõrged kontsad ja rahvuskonservatism (1) Õnneauk vanadekodu seinas Puudulik katse portreteerida koreograafe Sport Kas Kalev/Cramo murrab nukra mustri? Ajalugu teinud McGregor noomis «eksperte» Mudast priiks ja pilk unistuse poole. On’s see reaalne? Haaland esimest, Haaland teist, Haaland kolmandat korda! Sildaru oodatud kuld, mis tuli arvatust napimalt (3) Tartu Müts-müts! veeres mürakas kivi ja prantsatas läbi kuuri katuse (2) Oravad lahendavad Tartu võimukriisi Selgusid Tartu uute aukodanike kandidaadid Kunstimuuseum kavandab Raadile skulptuuriparki Professor Peep Talving vaeb kliinikumi usalduskriisi ja pakub nõu, mida teha Artur Kuusi karikatuur: don Toots ja Sancho Panza Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahti Asmann: kas Eesti on valmis loobuma põlevkivist 125 miljoni euro eest?

2 min lugemist
Ahti Asmann. FOTO: Eero Vabamaegi

Riik peab otsustama kohe, kas loobuda põlevkivi väärindamisest või luua tingimused selle jätkumiseks ka perioodil, kui liigume Euroopa Liidu kliimaeesmärkide saavutamise poole, kirjutab Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti riik on otsustanud toetada Euroopa Liidu (EL) kliimaneutraalsuse ambitsiooni. Omamata ettekujutust, kuidas seda saavutada, lohutatakse ennast kahe ebamäärase lahendusega: küll teadus midagi välja mõtleb ja küll EL eraldab piisavalt raha ambitsiooni saavutuste tagajärgedega toimetulemiseks.

Äsja anti rõõmsalt teada, et Eestit ei ole unustatud ning põlevkivisektorist loobumise tagajärgede kompenseerimiseks on eraldatud ELi kliimakava raames Eestile 125 miljonit eurot. 125 miljonit? On see nali?

2018. aastal tootis Eesti põlevkivisektor 772 miljonit eurot lisandväärtust (ca neli protsenti SKTst) ning otseste ja kaudsete maksudena laekus 122 miljonit eurot. See on panus majandusse ühel aastal. Kui eesmärk on kliimaneutraalsus saavutada aastaks 2050, siis järelejäänud 30 aastaga võiks sektor anda 23 miljardit eurot lisandväärtust ja 3,6 miljardit eurot maksupanust.

18.01.2020 21.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto