Laokil autoromud korjatakse kokku

Romusid hakatakse tänavalt ära koristama ja jäetakse enne hävitamist aastaks hoiule omanikku ootama. FOTO: Mihkel Maripuu

Eestis romusõidukitega on kaks suurt probleemi: romud reostavad avalikku ruumi ning pidevalt toimub massiline illegaalne lammutamine. Neist esimesele on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil lahendus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Praegu on nii, et autoomanikel, kes oma sõidukit enam ei kasuta, puudub igasugune huvi ja kohustus see nõuetekohaselt utiliseerida lasta ja liiklusregistrist jäädavalt kustutada. See on viinud olukorrani, kus paljud sõidukiomanikud ei tea, kus tema vana sõiduk asub, kellele see müüdud on või kas see veel üldse füüsiliselt olemas on.

2019. aasta alguse seisuga on liiklusregistri mitteaktiivses ehk nn «surnud hingede» osas umbes 184 000 sõidukit; võrdluseks 2013. aastal oli neid 130 000. Nende sõidukite registrikanne on peatatud määramata ajaks. Registrikanne taastub, kui sõiduk läbib tehnoülevaatuse, kuid tegelikus elus on see suurema osa sõidukite puhul väga ebatõenäoline.

18.01.2020 21.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto