K, 18.05.2022

Liibüa konflikt lööb suurriikide vahele lõhe

Bretty Sarapuu
, toimetaja
Liibüa konflikt lööb suurriikide vahele lõhe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Eile Berliinis toimunud tippkohtumise ajal nõudsid Saksamaa Riigipäevahoone juurde kogunenud protestijad sõjategevuse lõpetamist Liibüas. 
Eile Berliinis toimunud tippkohtumise ajal nõudsid Saksamaa Riigipäevahoone juurde kogunenud protestijad sõjategevuse lõpetamist Liibüas. Foto: John MacDougall/AFP/Scanpix

Aafrikast lähtuva migratsiooni kontrolli alla saamine, naftatarnete kindlustamine ja terrorismi leviku tõkestamine on peamised põhjused, miks Euroopa soovib näha lõppu üheksandat aastat kestvale kaosele Liibüas. Paraku toetavad kaks Euroopa suurriiki eri vaenupooli.

Verise konflikti lahendamise lootuses võõrustas Saksa liidukantsler Angela Merkel eile oma Berliini tööruumides paarikümmet maailma liidrit ja välisministrit, teiste seas ka Liibüa konflikti kaht poolt – ÜRO tunnustatud ühtsusvalitsuse juhti Fayez al-Sarraj’i ja isehakanud Liibüa Rahvusarmeed (LNA) juhtivat sõjapealikku Khalifa Haftari.

Ekspertide sõnul aga on Euroopa jäänud Liibüas toimuvale reageerimisega lootusetult hiljaks ja sealsest konfliktist võib kujuneda uus Süüria. Sarnasus Süüriaga seisneb eelkõige selles, et ka Liibüa konflikti on viimastel kuudel sekkunud teised riigid.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles