K, 4.10.2023

Sildaru oodatud kuld, mis tuli arvatust napimalt

Karl Juhkami
, reporter
Facebook
Comments 3
Pargisõidu esikolmik: Ailing Eileen Gu (vasakult), Kelly Sildaru ja Jennie-Lee Burmansson.
Pargisõidu esikolmik: Ailing Eileen Gu (vasakult), Kelly Sildaru ja Jennie-Lee Burmansson. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Kelly Sildaru hooaja avastart Lausanne’is toimuval noorte olümpial kujunes edukaks. Eestlanna sai pargisõidus parimal laskumisel kirja 93,75 punkti, millest piisas, et kerkida poodiumi kõrgeimale astmele. Sõna «piisas» pole sealjuures juhuslik, sest hõbedanaisest Ailing Eileen Gu’st jäi teda lõpuks lahutama kõigest 0,5 punkti.

Kuigi kuld tuli, nõudis see paljudelt Eesti spordisõpradelt sõrmeküünte ohverdamist. Pärast hiinlanna Gu viimast laskumist möödus näiliselt terve igavik, enne kui kohtunike otsus (93,25 punkti) tabloole kuvati. Alles seejärel sai üheskoos kergemalt hingata ja (maha)näritud küünetükid põrandalt kokku pühkida.

Mis toimus tol hetkel aga Sildaru peas, kes nõlva otsas oma stardijärge ootas? «Eks ma mõtlesin samamoodi, kas ta saab rohkem punkte või mitte. Ootamisaja tõttu oli kõik väga närviline. Tulnuks punktid kohe ära, olnuks kergem, kuna siis poleks mõelnud ja pabistanud selle pärast. Õnneks või kahjuks ei saanud ta rohkem punkte,» sõnab enesekriitiline Sildaru, kelle hinnangul võis Gu parim katse olla tema omast ikkagi grammi võrra etem.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles