Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
21.01.2020
Eesti Keskerakond mängis end Tartus võimult välja (14) Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga (24) Haigla remondiga haihtus kunstiteos (11) Majandus Starbucks seljatas kohtus Eesti ärinaise (3) Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto (10) Kütusemüüjad tõstsid marginaali (2) Välismaa Kriisis Liibanon ootab uut valitsust Loodusnähtused räsivad Austraaliat Populistid lahkuvad Norra valitsusest Persoon ⟩ «Angola printsess» rikastus oma rahva arvelt (4) Salapärane kohtumine andis Serbia kurjategijatele Kosovos mõjuvõimu Kohalik vaade ⟩ Itaalia vanad partisanid pakuvad retsepti totalitarismi vastu (1) Arvamus Juhtkiri: õppetunnid ahistamisest (2) Patrik Hytönen: mahasalgamatu mure jõukudega (14) Kaupo Paal: kohus peab kaitsma nii üürileandjat kui ka üürnikku (5) Merili Vares: suurtootjate panus keskkonnaprobleemide lahendamisel – kas ainult lubadused? Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot! (23) Andres Herkel: EKRE 30, palju õnne! (5) Meie Eesti Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel (1) Eimar Veldre: turvatöötajate õigused suurenevad (4) Kultuur Mis saab, kui armastus saab otsa Mitmetasandiline kiredraama kingapoes Nõidkütt ja vereimeja televiisoris teie lähedal Kultuuri kiirpilk Sport WRC-isad, ärge tehke võidusõidusarja viga! Kalev võttis Avtodori pakutu lahkelt vastu Tartu Reformierakond lõpetas Tartus koostöö Keskerakonnaga Jabur draamasari «Õhtud Tartus» Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema Katse: mida arvab massaažitoolist elukutseline massöör? GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel

2 min lugemist
  • Uus turvaseadus peab vastama paremini tänapäeva tingimustele.
  • Turvaettevõtete peaks panustama rohkem, kui vaid lepingus kirjas.
  • Eesti on mereriik turvalisuses, kuid mitte laevanduses.
Meie Eesti toimetaja Erkki Koort. FOTO: Konstantin Sednev

Peatselt jõuab lõpule viis aastat väldanud protsess, mille raames võeti lahti ja pandi uuesti kokku turvaseadus. Tavaks on heita riigile ette vähest kaasamist ning liigset kiirustamist, mis sel korral ei tundu aga olevat teema. Viie aastaga jõuab nii mõndagi settida ja selgemaks saada. Vastulausena võib küll väita, et viie aastaga muutub elu nii palju, et regulatsioon jääb jalgu. Loomulikult on vaja teha üksikuid muudatusi, kuid liigselt kiirustades kipuvad detailid suuremat eesmärki hägustama. 1990ndatel kiiresti loodud õigusaktid peaksidki jääma minevikku, sest küpsuse tunnus on ka pisut rahulikum elutempo.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

1990ndatel oli turvatöö nii uus ja kiirelt arenev valdkond, et sellest tehti isegi laul. Tänapäeval on see kõik meie elu nii loomulik osa, et poodi minnes me isegi ei märka seal seisvat turvatöötajat. Turvatöötaja, keda me kindlasti ei märka, istub monitoride taga ja jälgib poe külastajaid, sealhulgas meid. Turvatöötajad, keda me kindlasti märkame, töötavad lennujaamas ning vaatavad läbi meie asju täis kohvri ja käsivad ka kingad röntgenisse panna. Jube tüütu.

20.01.2020 22.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto