Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
21.01.2020
Eesti Keskerakond mängis end Tartus võimult välja (14) Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga (24) Haigla remondiga haihtus kunstiteos (11) Majandus Starbucks seljatas kohtus Eesti ärinaise (3) Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto (10) Kütusemüüjad tõstsid marginaali (2) Välismaa Kriisis Liibanon ootab uut valitsust Loodusnähtused räsivad Austraaliat Populistid lahkuvad Norra valitsusest Persoon ⟩ «Angola printsess» rikastus oma rahva arvelt (4) Salapärane kohtumine andis Serbia kurjategijatele Kosovos mõjuvõimu Kohalik vaade ⟩ Itaalia vanad partisanid pakuvad retsepti totalitarismi vastu (1) Arvamus Juhtkiri: õppetunnid ahistamisest (2) Patrik Hytönen: mahasalgamatu mure jõukudega (14) Kaupo Paal: kohus peab kaitsma nii üürileandjat kui ka üürnikku (5) Merili Vares: suurtootjate panus keskkonnaprobleemide lahendamisel – kas ainult lubadused? Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot! (23) Andres Herkel: EKRE 30, palju õnne! (5) Meie Eesti Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel (1) Eimar Veldre: turvatöötajate õigused suurenevad (4) Kultuur Mis saab, kui armastus saab otsa Mitmetasandiline kiredraama kingapoes Nõidkütt ja vereimeja televiisoris teie lähedal Kultuuri kiirpilk Sport WRC-isad, ärge tehke võidusõidusarja viga! Kalev võttis Avtodori pakutu lahkelt vastu Tartu Reformierakond lõpetas Tartus koostöö Keskerakonnaga Jabur draamasari «Õhtud Tartus» Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema Katse: mida arvab massaažitoolist elukutseline massöör? GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem

2 min lugemist
  • Uus seadus toob rohkem selgust turvatöötaja õiguste kohta.
  • ETEL peab puuduseks minimaalsete nõuete kaotamist sularaha veole.
  • Loodetavasti õnnestub seekord jõuda seaduse jõustumiseni.
Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevjuht Andre Lilleleht FOTO: Tuuli Saarniit

Loodetavasti jõuab selle aasta esimeses pooles riigikogu menetluseni uus turvategevuse seadus, mille koostamisega on tegeletud juba viis aastat. Kui praegu kehtiva turvaseaduse põhiraamistik oli loomisel ehk 90ndatel tolle aja kohta väga uuenduslik, siis juba pikemat aega ei suhestu see enam majandustegevust ja korrakaitset reguleeriva õigusruumiga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sisuliselt töötavad turvaettevõtted eelmise aastatuhande lõpuaastate reeglistikuga olukorras, kus meid ümbritsev majanduskeskkond, korra tagamise reeglid ning eriti tööjõuturg on oluliselt muutnud. Loomulikult on oma mõju ka tehnoloogia kiirel arengul, millega tuleb valve- ja kaitsetegevuses paratamatult jooksvalt kohaneda. Seega ootavad kõik turuosalised selgust tuleviku suhtes ning kindlasti on uus seadus suur samm edasi kogu Eesti turvalisuse tagamisel.

20.01.2020 22.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto