Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
21.01.2020
Eesti Keskerakond mängis end Tartus võimult välja (14) Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga (24) Haigla remondiga haihtus kunstiteos (11) Majandus Starbucks seljatas kohtus Eesti ärinaise (3) Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto (10) Kütusemüüjad tõstsid marginaali (2) Välismaa Kriisis Liibanon ootab uut valitsust Loodusnähtused räsivad Austraaliat Populistid lahkuvad Norra valitsusest Persoon ⟩ «Angola printsess» rikastus oma rahva arvelt (4) Salapärane kohtumine andis Serbia kurjategijatele Kosovos mõjuvõimu Kohalik vaade ⟩ Itaalia vanad partisanid pakuvad retsepti totalitarismi vastu (1) Arvamus Juhtkiri: õppetunnid ahistamisest (2) Patrik Hytönen: mahasalgamatu mure jõukudega (14) Kaupo Paal: kohus peab kaitsma nii üürileandjat kui ka üürnikku (5) Merili Vares: suurtootjate panus keskkonnaprobleemide lahendamisel – kas ainult lubadused? Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot! (23) Andres Herkel: EKRE 30, palju õnne! (5) Meie Eesti Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel (1) Eimar Veldre: turvatöötajate õigused suurenevad (4) Kultuur Mis saab, kui armastus saab otsa Mitmetasandiline kiredraama kingapoes Nõidkütt ja vereimeja televiisoris teie lähedal Kultuuri kiirpilk Sport WRC-isad, ärge tehke võidusõidusarja viga! Kalev võttis Avtodori pakutu lahkelt vastu Tartu Reformierakond lõpetas Tartus koostöö Keskerakonnaga Jabur draamasari «Õhtud Tartus» Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema Katse: mida arvab massaažitoolist elukutseline massöör? GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema

2 min lugemist
Ploomikese lasteaia neljas rühmas käib praegu 68 põngerjat. Uusi lapsi vastu ei võeta, nii et sulgemise ajaks peaks järele jääma kaks rühma. FOTO: Sille Annuk

Tartu Ropka linnaosas Ploomikese lasteaias käivate mudilaste vanemad said läinud nädalal linnavalitsuselt e-kirja, milles anti teada, et 2022. aasta sügisel on kavas see linna lastaed sulgeda, ning paluti hakata oma võsukestele teisi lasteaedu valima.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Otsusest nördinud Ploomikese lasteaia hoolekogu esimees Priit Laos algatas veebilehel petitsioon.com ​üleskutse «Säilitame Ploomikese lasteaia!», mille toetuseks oli eile pärastlõunaks antud üle 120 allkirja.

Varasemast on teada, et Tartu linnavalitsusel on kava kolida Waldorfi pedagoogikat rakendava Ploomikese lasteaia hoonesse Kroonuaia kool, kus õpivad erivajadustega lapsed. Seejuures pole aga otseselt öeldud, mis saab lasteaiast. Näiteks veel mullu juunis märkis linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave Tartu Postimehele, et vajab kaalumist, kas viia Waldorfi pedagoogika sisu mõnda teise lasteaeda või leida Ploomikesele ikkagi uus asukoht.

20.01.2020 22.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto