Sisukord
Sport
Tänane leht
21.01.2020
Eesti Keskerakond mängis end Tartus võimult välja (14) Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga (24) Haigla remondiga haihtus kunstiteos (11) Majandus Starbucks seljatas kohtus Eesti ärinaise (3) Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto (10) Kütusemüüjad tõstsid marginaali (2) Välismaa Kriisis Liibanon ootab uut valitsust Loodusnähtused räsivad Austraaliat Populistid lahkuvad Norra valitsusest Persoon ⟩ «Angola printsess» rikastus oma rahva arvelt (4) Salapärane kohtumine andis Serbia kurjategijatele Kosovos mõjuvõimu Kohalik vaade ⟩ Itaalia vanad partisanid pakuvad retsepti totalitarismi vastu (1) Arvamus Juhtkiri: õppetunnid ahistamisest (2) Patrik Hytönen: mahasalgamatu mure jõukudega (14) Kaupo Paal: kohus peab kaitsma nii üürileandjat kui ka üürnikku (5) Merili Vares: suurtootjate panus keskkonnaprobleemide lahendamisel – kas ainult lubadused? Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot! (23) Andres Herkel: EKRE 30, palju õnne! (5) Meie Eesti Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel (1) Eimar Veldre: turvatöötajate õigused suurenevad (4) Kultuur Mis saab, kui armastus saab otsa Mitmetasandiline kiredraama kingapoes Nõidkütt ja vereimeja televiisoris teie lähedal Kultuuri kiirpilk Sport WRC-isad, ärge tehke võidusõidusarja viga! Kalev võttis Avtodori pakutu lahkelt vastu Tartu Reformierakond lõpetas Tartus koostöö Keskerakonnaga Jabur draamasari «Õhtud Tartus» Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema Katse: mida arvab massaažitoolist elukutseline massöör? GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve Meelelahutus Koomiks Sudoku

GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust

3 min lugemist

Kui tavaliselt tuleb Michael Jacksoni tantsuoskusi järele proovida Youtube’i videotest, siis möödunud nädalavahetusel sai seda teha Eestis. Hiphopi meistriklassi, Back to The Basicsi koolitusele kogunes laupäeval Tallinna spordihalli Ameerika koreograafi Henry Linki juhendusel samme õppima ligi pooltuhat JJ-Streeti tantsukooli tantsijat, neist üle saja Tartumaalt.

Maineka Ameerika tantsutrupi Elite Force Crew’ liige Link on tantsinud koos Michael Jacksoni, Will Smithi, TLC ja Mariah Careyga. Ta on esinenud Michael Jacksoni muusikavideos «Remember the Time» ning Will Smithi videotes «Miami» ja «Men in Black».

Pärast neljatunnist koolitust laupäeval jätkus paarikümnel tantsijal indu ka pühapäevasteks eratreeninguteks. FOTO: Erakogu

Väärt õpetaja

Koolitusel näitas Link eestlastele, kuidas tantsitakse hiphopi sünnimaal Ameerikas. Osalejate oskused pandi proovile juba esimese tunni jooksul, kui õpiti selgeks ligi 40 tantsusammu koos õigete terminitega. Lisaks keskendus ta musikaalsusele ja hiphopi stiili tunnetuse õpetamisele. Pärast kaht tundi olid trennisärgid läbimärjad, aga tantsijate pilgud endiselt uudishimulikud.

Jalad said vatti, aga treenida tuli ka omavahelist suhtlusoskust. Link selgitas, et tants on sotsiaalne tegevus, kus omavaheline tunnete väljendus on väga tähtis. Nelja tunni järel oli ta koolitusega väga rahul. «See on väga oluline, et tantsijad tunneksid põhielemente ja samme. Et neid sooritada, on vaja harjutada ja veel kord harjutada,» sõnas Link.

Koolitusel osalenud JJ-Streeti Tartu tantsutrupis harjutava Kadi Ruukeli suur eeskuju on Link olnud pikalt. «See inimene elab kultuuris, mida mina fännan. Ta olemus ongi tänavakultuur,» rääkis pühapäeval lisatreeningus osalenud Kadi Ruukel. «Fakt, et selline inimene tuli Eestisse koolitusi andma, tundub utoopiline, kui sellele tagantjärele mõelda. Võimalus osaleda tema eraklassis Eestis tundus mulle midagi sellist, mida ei saa kasutamata jätta.»

Tartumaalt osales kuulsa treeneri koolitusel inimesi nii Tartust, Elvast kui ka kaugemalt. FOTO: Erakogu

Back to The Basicsi koolituse idee autor, JJ-Streeti tantsukooli looja Joel Juht ütles, et selgelt oli näha, kui väga osalejatele hiphopiguru meeldis. «Koolitus oli väga põnev ning alati on võimalik aru saada, kui hea õpetajaga on tegemist,» sõnas Juht. Tema sõnul mängis rolli nii oskus kui ka soov osalejatega koos positiivne energia saavutada. «Näha oli tema kogemust, oskusi ja väga head osalejate taseme tunnetamist. Kahjuks pole maailmas palju selliseid treenereid, kes ei otsi üksnes tähelepanu,» lisas Juht.

Eestis on tänavatantsustiilid viimaste aastatega järjest rohkem menukamaks muutunud ning nüüd seisavad kaalukausil kvaliteet versus kvantiteet. JJ-Streeti Tartu treener Kreete Uustalu rääkis, et noortele on maailmatasemel treeningud varajases eas väga vajalikud. «Keegi ei pidanud sõitma USAsse, vaid sama tase toodi koju kätte. Link suutis lühikese ajaga panna tantsijatel maksimaalselt tööle nii aju kui ka keha, treenides mälu ja füüsist korraga,» selgitas Uustalu. «Kuigi see oli kõva katsumus, said osalejad aru, kui palju tuleb endaga vaeva näha.»

FOTO: Erakogu

Ole sina ise

Kairi Jerlov, kes on sama tantsukooli treener Tartus ja lähipiirkondades, võttis koolitusest osa koos eri vanuses õpilastega. «Lastele meeldis väga üks harjutus, kus kavast tuli ära tunda kõik sammud koos nimedega. See oli nutikas mõtlemisülesanne, mis palju elevust tekitas,» rääkis Kairi Jerlov. «Seevastu vanematel osalejatel oli inspireeriv näha tantsijat, keda nad on pikalt jälginud. Alates esimest liigutusest said nad aru, et see on tase omaette.»​

Ameerika tantsulegend jäi eestlatele meelde laia naeratuse ja siira olekuga. FOTO: Jakob Meier

Ühed noorimad õpilased sõitsid Tartumaalt Tallinnasse koos treener Annely Kõrveliga. «Pisikesed tulid pärast koolitust minu juurde ja ütlesid, et neil polnud aimugi, et nii palju samme on olemas,» rääkis Annely Kõrvel. Oma muljeid oli tal raske jagada, sest sõnadest jäi puudu. «Kirjeldamatu. Minu jaoks jäi kõlama mõte, kus Link rõhutas, et kõik peaksid julgema eristuda ja olla nemad ise,» lausus ta. «Uskumatu on veel see, kuidas ta suutis inimestega saalis hoida kogu aeg kontakti ja säilitada hea emotsiooni.»

Henry Linkile meeldis eestlaste soe vastuvõtt ning ta loodab tulevikus siia naasta.

Seotud lood
20.01.2020 22.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto