Sisukord
Sport
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (2) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust

3 min lugemist

Kui tavaliselt tuleb Michael Jacksoni tantsuoskusi järele proovida Youtube’i videotest, siis möödunud nädalavahetusel sai seda teha Eestis. Hiphopi meistriklassi, Back to The Basicsi koolitusele kogunes laupäeval Tallinna spordihalli Ameerika koreograafi Henry Linki juhendusel samme õppima ligi pooltuhat JJ-Streeti tantsukooli tantsijat, neist üle saja Tartumaalt.

Maineka Ameerika tantsutrupi Elite Force Crew’ liige Link on tantsinud koos Michael Jacksoni, Will Smithi, TLC ja Mariah Careyga. Ta on esinenud Michael Jacksoni muusikavideos «Remember the Time» ning Will Smithi videotes «Miami» ja «Men in Black».

Pärast neljatunnist koolitust laupäeval jätkus paarikümnel tantsijal indu ka pühapäevasteks eratreeninguteks. FOTO: Erakogu

Väärt õpetaja

Koolitusel näitas Link eestlastele, kuidas tantsitakse hiphopi sünnimaal Ameerikas. Osalejate oskused pandi proovile juba esimese tunni jooksul, kui õpiti selgeks ligi 40 tantsusammu koos õigete terminitega. Lisaks keskendus ta musikaalsusele ja hiphopi stiili tunnetuse õpetamisele. Pärast kaht tundi olid trennisärgid läbimärjad, aga tantsijate pilgud endiselt uudishimulikud.

Jalad said vatti, aga treenida tuli ka omavahelist suhtlusoskust. Link selgitas, et tants on sotsiaalne tegevus, kus omavaheline tunnete väljendus on väga tähtis. Nelja tunni järel oli ta koolitusega väga rahul. «See on väga oluline, et tantsijad tunneksid põhielemente ja samme. Et neid sooritada, on vaja harjutada ja veel kord harjutada,» sõnas Link.

Koolitusel osalenud JJ-Streeti Tartu tantsutrupis harjutava Kadi Ruukeli suur eeskuju on Link olnud pikalt. «See inimene elab kultuuris, mida mina fännan. Ta olemus ongi tänavakultuur,» rääkis pühapäeval lisatreeningus osalenud Kadi Ruukel. «Fakt, et selline inimene tuli Eestisse koolitusi andma, tundub utoopiline, kui sellele tagantjärele mõelda. Võimalus osaleda tema eraklassis Eestis tundus mulle midagi sellist, mida ei saa kasutamata jätta.»

Tartumaalt osales kuulsa treeneri koolitusel inimesi nii Tartust, Elvast kui ka kaugemalt. FOTO: Erakogu

Back to The Basicsi koolituse idee autor, JJ-Streeti tantsukooli looja Joel Juht ütles, et selgelt oli näha, kui väga osalejatele hiphopiguru meeldis. «Koolitus oli väga põnev ning alati on võimalik aru saada, kui hea õpetajaga on tegemist,» sõnas Juht. Tema sõnul mängis rolli nii oskus kui ka soov osalejatega koos positiivne energia saavutada. «Näha oli tema kogemust, oskusi ja väga head osalejate taseme tunnetamist. Kahjuks pole maailmas palju selliseid treenereid, kes ei otsi üksnes tähelepanu,» lisas Juht.

Eestis on tänavatantsustiilid viimaste aastatega järjest rohkem menukamaks muutunud ning nüüd seisavad kaalukausil kvaliteet versus kvantiteet. JJ-Streeti Tartu treener Kreete Uustalu rääkis, et noortele on maailmatasemel treeningud varajases eas väga vajalikud. «Keegi ei pidanud sõitma USAsse, vaid sama tase toodi koju kätte. Link suutis lühikese ajaga panna tantsijatel maksimaalselt tööle nii aju kui ka keha, treenides mälu ja füüsist korraga,» selgitas Uustalu. «Kuigi see oli kõva katsumus, said osalejad aru, kui palju tuleb endaga vaeva näha.»

FOTO: Erakogu

Ole sina ise

Kairi Jerlov, kes on sama tantsukooli treener Tartus ja lähipiirkondades, võttis koolitusest osa koos eri vanuses õpilastega. «Lastele meeldis väga üks harjutus, kus kavast tuli ära tunda kõik sammud koos nimedega. See oli nutikas mõtlemisülesanne, mis palju elevust tekitas,» rääkis Kairi Jerlov. «Seevastu vanematel osalejatel oli inspireeriv näha tantsijat, keda nad on pikalt jälginud. Alates esimest liigutusest said nad aru, et see on tase omaette.»​

Ameerika tantsulegend jäi eestlatele meelde laia naeratuse ja siira olekuga. FOTO: Jakob Meier

Ühed noorimad õpilased sõitsid Tartumaalt Tallinnasse koos treener Annely Kõrveliga. «Pisikesed tulid pärast koolitust minu juurde ja ütlesid, et neil polnud aimugi, et nii palju samme on olemas,» rääkis Annely Kõrvel. Oma muljeid oli tal raske jagada, sest sõnadest jäi puudu. «Kirjeldamatu. Minu jaoks jäi kõlama mõte, kus Link rõhutas, et kõik peaksid julgema eristuda ja olla nemad ise,» lausus ta. «Uskumatu on veel see, kuidas ta suutis inimestega saalis hoida kogu aeg kontakti ja säilitada hea emotsiooni.»

Henry Linkile meeldis eestlaste soe vastuvõtt ning ta loodab tulevikus siia naasta.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto