Sisukord
Arvamus
Tänane leht
21.01.2020
Eesti Keskerakond mängis end Tartus võimult välja (14) Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga (24) Haigla remondiga haihtus kunstiteos (11) Majandus Starbucks seljatas kohtus Eesti ärinaise (3) Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto (10) Kütusemüüjad tõstsid marginaali (2) Välismaa Kriisis Liibanon ootab uut valitsust Loodusnähtused räsivad Austraaliat Populistid lahkuvad Norra valitsusest Persoon ⟩ «Angola printsess» rikastus oma rahva arvelt (4) Salapärane kohtumine andis Serbia kurjategijatele Kosovos mõjuvõimu Kohalik vaade ⟩ Itaalia vanad partisanid pakuvad retsepti totalitarismi vastu (1) Arvamus Juhtkiri: õppetunnid ahistamisest (2) Patrik Hytönen: mahasalgamatu mure jõukudega (14) Kaupo Paal: kohus peab kaitsma nii üürileandjat kui ka üürnikku (5) Merili Vares: suurtootjate panus keskkonnaprobleemide lahendamisel – kas ainult lubadused? Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot! (23) Andres Herkel: EKRE 30, palju õnne! (5) Meie Eesti Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel (1) Eimar Veldre: turvatöötajate õigused suurenevad (4) Kultuur Mis saab, kui armastus saab otsa Mitmetasandiline kiredraama kingapoes Nõidkütt ja vereimeja televiisoris teie lähedal Kultuuri kiirpilk Sport WRC-isad, ärge tehke võidusõidusarja viga! Kalev võttis Avtodori pakutu lahkelt vastu Tartu Reformierakond lõpetas Tartus koostöö Keskerakonnaga Jabur draamasari «Õhtud Tartus» Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema Katse: mida arvab massaažitoolist elukutseline massöör? GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot!

2 min lugemist
Mart Raudsaar.  FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Kui eelmise aasta novembris toimus Tallinnas T1 Mallis elektriautode konverents ja autonäitus, küsiti korraldajalt raadiosaates, kas sinna ka elektriautode vastaseid kutsutakse. Ei kutsuta, vastas korraldaja, sest ühtegi selgelt elektriautode vastast inimest või liikumist pole Eestis teada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hästi, täidame siis selle lünga! Olen nõus hakkama elektriautode vastaseks. Asi pole selles, et ma oleksin jäänud ilma hiljutisest riigipoolsest elektriauto soetamise toetusest (mis sai otsa vististi nelja tunniga). Asi pole ka selles, nagu ma ei oleks elektriautoga sõidumõnu tundnud. Olen saanud Ameerika Ühendriikides proovida Tesla sportautot ning selle kiirendus oli fantastiline.

Mis mulle siis ei meeldi? Mulle ei meeldi avalikkusele puru silma ajamine, nagu lahendaks elektriautode kasutuselevõtt keskkonnaprobleemid. Heitgaase on linnatänavail küll vähem, kuid kes garanteerib, et vajalik elekter on toodetud keskkonnasõbralike allikate abil? Elektriautode akude tootmise mõju keskkonnale on väga suur, samuti tuleb need akud pärast kasutamist utiliseerida. Hetkeseisuga ei võimalda turul olev tehnoloogia ka akude laadimist kümmekonna minutiga. Auto kasutusraadius on väike ning akude laadimine võtab aega, samuti on laadimiskohtade arv piiratud. Ma ei taha mõeldagi, mis peaks juhtuma, kui iga teine inimene tahaks uueks autoks osta elektriauto. Taanis nägin läinud sügisel pilti, kuidas hotelli ees laadisid akusid viis elektriautot ning osale neist oli vool kusagilt pikendusega toodud.

20.01.2020 22.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto