P, 22.05.2022

Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot!

Mart Raudsaar
, Eesti Meediaettevõtete Liidu tegevdirektor
Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 22
Mart Raudsaar. 
Mart Raudsaar. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Kui eelmise aasta novembris toimus Tallinnas T1 Mallis elektriautode konverents ja autonäitus, küsiti korraldajalt raadiosaates, kas sinna ka elektriautode vastaseid kutsutakse. Ei kutsuta, vastas korraldaja, sest ühtegi selgelt elektriautode vastast inimest või liikumist pole Eestis teada.

Hästi, täidame siis selle lünga! Olen nõus hakkama elektriautode vastaseks. Asi pole selles, et ma oleksin jäänud ilma hiljutisest riigipoolsest elektriauto soetamise toetusest (mis sai otsa vististi nelja tunniga). Asi pole ka selles, nagu ma ei oleks elektriautoga sõidumõnu tundnud. Olen saanud Ameerika Ühendriikides proovida Tesla sportautot ning selle kiirendus oli fantastiline.

Mis mulle siis ei meeldi? Mulle ei meeldi avalikkusele puru silma ajamine, nagu lahendaks elektriautode kasutuselevõtt keskkonnaprobleemid. Heitgaase on linnatänavail küll vähem, kuid kes garanteerib, et vajalik elekter on toodetud keskkonnasõbralike allikate abil? Elektriautode akude tootmise mõju keskkonnale on väga suur, samuti tuleb need akud pärast kasutamist utiliseerida. Hetkeseisuga ei võimalda turul olev tehnoloogia ka akude laadimist kümmekonna minutiga. Auto kasutusraadius on väike ning akude laadimine võtab aega, samuti on laadimiskohtade arv piiratud. Ma ei taha mõeldagi, mis peaks juhtuma, kui iga teine inimene tahaks uueks autoks osta elektriauto. Taanis nägin läinud sügisel pilti, kuidas hotelli ees laadisid akusid viis elektriautot ning osale neist oli vool kusagilt pikendusega toodud.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles