Sisukord
Majandus
Tänane leht
21.01.2020
Eesti Keskerakond mängis end Tartus võimult välja (14) Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga (24) Haigla remondiga haihtus kunstiteos (11) Majandus Starbucks seljatas kohtus Eesti ärinaise (3) Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto (10) Kütusemüüjad tõstsid marginaali (2) Välismaa Kriisis Liibanon ootab uut valitsust Loodusnähtused räsivad Austraaliat Populistid lahkuvad Norra valitsusest Persoon ⟩ «Angola printsess» rikastus oma rahva arvelt (4) Salapärane kohtumine andis Serbia kurjategijatele Kosovos mõjuvõimu Kohalik vaade ⟩ Itaalia vanad partisanid pakuvad retsepti totalitarismi vastu (1) Arvamus Juhtkiri: õppetunnid ahistamisest (2) Patrik Hytönen: mahasalgamatu mure jõukudega (14) Kaupo Paal: kohus peab kaitsma nii üürileandjat kui ka üürnikku (5) Merili Vares: suurtootjate panus keskkonnaprobleemide lahendamisel – kas ainult lubadused? Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot! (23) Andres Herkel: EKRE 30, palju õnne! (5) Meie Eesti Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel (1) Eimar Veldre: turvatöötajate õigused suurenevad (4) Kultuur Mis saab, kui armastus saab otsa Mitmetasandiline kiredraama kingapoes Nõidkütt ja vereimeja televiisoris teie lähedal Kultuuri kiirpilk Sport WRC-isad, ärge tehke võidusõidusarja viga! Kalev võttis Avtodori pakutu lahkelt vastu Tartu Reformierakond lõpetas Tartus koostöö Keskerakonnaga Jabur draamasari «Õhtud Tartus» Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema Katse: mida arvab massaažitoolist elukutseline massöör? GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kütusemüüjad tõstsid marginaali

2 min lugemist
«Meeletu konkurents» Tallinnas jaanuari alguses. FOTO: Konstantin Sednev

Samal ajal kui kütusemüüjad kurdavad liiga kõrge aktsiisi üle, on suuremad jaemüüjad kasutanud ära nafta hinna langust ning tõstnud marginaali, teisisõnu suurendanud juurdehindlust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nädal aega tagasi avaldas Alexela Oili juhatuse liige Alan Vaht oma kütuseblogis diislikütuse ja bensiini hinnastruktuuri. Tegemist on omamoodi pretsedendiga, sest varem ei kippunud kütusemüüjad sellest, kui suur on juurdehindlus, avalikkust valgustama. Kuna naftasaaduste nn maailmaturuhind, õigemini hulgihind Amsterdami-Rotterdami-Antverpeni sadamas ei ole vabalt kättesaadav info, on väljaspool kütusesektorit üsna keeruline hinnata, kas hinnad meie tanklates on parajad või liiga kõrged.

Olen jälginud bensiini jaehinda ja püüdnud arvutada kütusemüüjate marginaali alates sajandivahetusest ning minu arvutuste kohaselt oli keskmine marginaal automaattanklates bensiinile 95 järjest kasvanud.

20.01.2020 22.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto