Sisukord
Kultuur
Postimees
21.01.2020
Eesti Keskerakond mängis end Tartus võimult välja (14) Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga (24) Haigla remondiga haihtus kunstiteos (11) Majandus Starbucks seljatas kohtus Eesti ärinaise (3) Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto (10) Kütusemüüjad tõstsid marginaali (2) Välismaa Kriisis Liibanon ootab uut valitsust Loodusnähtused räsivad Austraaliat Populistid lahkuvad Norra valitsusest Persoon ⟩ «Angola printsess» rikastus oma rahva arvelt (4) Salapärane kohtumine andis Serbia kurjategijatele Kosovos mõjuvõimu Kohalik vaade ⟩ Itaalia vanad partisanid pakuvad retsepti totalitarismi vastu (1) Arvamus Juhtkiri: õppetunnid ahistamisest (2) Patrik Hytönen: mahasalgamatu mure jõukudega (14) Kaupo Paal: kohus peab kaitsma nii üürileandjat kui ka üürnikku (5) Merili Vares: suurtootjate panus keskkonnaprobleemide lahendamisel – kas ainult lubadused? Mart Raudsaar: ärge ostke elektriautot! (23) Andres Herkel: EKRE 30, palju õnne! (5) Meie Eesti Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel (1) Eimar Veldre: turvatöötajate õigused suurenevad (4) Kultuur Mis saab, kui armastus saab otsa Mitmetasandiline kiredraama kingapoes Nõidkütt ja vereimeja televiisoris teie lähedal Kultuuri kiirpilk Sport WRC-isad, ärge tehke võidusõidusarja viga! Kalev võttis Avtodori pakutu lahkelt vastu Tartu Reformierakond lõpetas Tartus koostöö Keskerakonnaga Jabur draamasari «Õhtud Tartus» Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema Katse: mida arvab massaažitoolist elukutseline massöör? GALERII: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mitmetasandiline kiredraama kingapoes

3 min lugemist
Jaanus Vaiksoo. FOTO: Meelis Meilbaum FOTO: Meelis Meilbaum

Jaanus Vaiksoo on tänapäeva Eesti olulisemaid lastekirjanikke, kes kirjutanud lastele mitmes žanris. Värskelt ilmunud teos «King nr 39» väärib esiletoomist juba seepärast, et on kirjutatud vanusegrupile, kellele ilmub muidu vähe eestikeelset väärtkirjandust. Tegemist on fantaasiasugemetega realistliku lastejutuga, mis kirjutatud kõiketeadva jutustaja perspektiivist. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«King nr 39» jutustab loo 11-aastasest Paul Viiesest, kes teeb elus esimest korda poppi ja satub suurde seiklusse. Paul tutvub naabruses elava Arturi ja tema tütre Minna Riiniga, armub esimest korda elus poemüüja Jekaterinasse ning mis peamine – poiss satub kiusajate eest põgenedes kingapoodi, kus talle jääb silma salapärane mees, kes ostab iga päev täpselt samasugused pruunid nahkkingad suuruses 39. Koos Minna Riiniga asub Paul saladust lahendama.

Kui paljud kirjanikud valivad oma raamatu peategelaseks poisi, kelle õppeedukust iseloomustab peamiselt koolipoisi kolm, siis Vaiksoo kangelane tõestab, et ka õpihimuline poiss võib olla popp. Poleks Paulil muidu koolis ju sõpru ega oleks tal šanssigi sõbruneda nii laheda tüdrukuga, kui seda on Minna Riin. Eriline huvi on Paulil matemaatika vastu ja see aitab teda ka loo lahendamisel. Tõsi, Paul satub oma hobi tõttu koolikaaslaste Sumo ja Ploomi kiusamise ohvriks, kuid saab neist siiski jagu tänu täiskasvanute tähelepanelikkusele ja omaenda julgusele.

20.01.2020 22.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto