N, 30.11.2023

Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga

Kerttu Kirjanen
, reporter
Facebook
Comments 22
Atlanta autokooli sõiduõpetaja Anton poseerib relvadega ka sotsiaalmeedias.  
Atlanta autokooli sõiduõpetaja Anton poseerib relvadega ka sotsiaalmeedias.  Foto: Facebook

Sõidutunnis nilbet juttu ja käperdamist kogenud õpilane esitas Atlanta autokooli sõiduõpetaja kohta politseisse avalduse.

Atlanta autokooli õpilane Kärt (nimi muudetud – toim) pöördus reedel politseisse ning esitas oma sõiduõpetaja kohta avalduse. Põhjus seisneb selles, et too üritas korduvalt õpilasele külla minna, rääkis ebasobivatel teemadel ning püüdis teda intiimsetest kohtadest katsuda.

Atlanta autokoolist kirjutas Postimees ka detsembris, kui oma lugu jagasid kolm tüdrukut, kellel kõigil oli küll erinev õpetaja, kuid kes siiski pidid kogema ahistamist. Need õpilased pidid sõidutunni ajal samuti taluma ebasobivaid puudutusi ja jututeemasid ning üks õpilastest viidi keset sõidueksamit lausa mere äärde šampanjat jooma.

Kärt, kes ahistamise tõttu politseisse pöördus, ei märganud esimesel paaril sõidutunnil midagi kahtlast. Tema sõnul tundus õpetaja alguses sümpaatne ja rahulik.

Kolmanda sõidutunni eel helistas Anton Kärdile koju, pakkus talle teist sõiduaega ning küsis justkui muuseas, kas Kärt on üksi kodus. Kui ta pahaaimamatult vastas, et on üksi, uuris Anton uuris tema korterinumbrit ja küsis, kas ta võib ehk külla tulla.

Kärt oli sellest küll šokeeritud, kuid arvas, et ehk tegi õpetaja vaid nalja. Hiljem samal päeval toimus sõidutund. Anton ja Kärt olid omavahel kokku leppinud, et Anton viib ta pärast sõidutundi koju, nõnda on mugavam. Maja ees küsis mees, kas Kärdil on kodus preservatiivid olemas, ja pakkus välja, et äkki võiksid nad napsu võtta ja Kärdi juurde minna. Kui õpilane eitavalt vastas, sai õpetaja Kärdi jutu järgi vihaseks.

Kärt üritas veel endale järgmist sõiduaega kirja panna, aga Anton kihutas kummide vilinal minema.

Fantaseerimises osav

Järgmistel sõidutundidel hakkas Anton uurima, kuidas Kärdile vahekorras meeldib olla, ning ütles, et läheb hiljem koju ja fantaseerib Kärdist, ta pidavat selles väga osav olema. Sage oli ka see, kui mehe käsi naise jalgevahele liikus. Pidev külgetikkumine oli sama väsitav kui Antoni negatiivne reaktsioon vastusele «ei».

Sageli nägi Kärt teisi noori tüdrukuid, kes Antonilt sõidutunde võtsid. Neile pakkus õpetaja tihti, et nood võiks talle järgmisel sõidutunnil šokolaadi tuua, selle eest võib ta tüdrukud koju viia.

«Keegi ei julgenud talle mitte midagi öelda. Mul oli nii kahju nendest noortest,» rääkis Kärt.

Nii nagu märkas relva üks kolmest tüdrukust, kes eelmisel kuul Postimehega rääkisid, märkas relva ka Kärt.

«Ma arvan, et ma harjusin relvaga ära. Aga ma nägin, kuidas teised õpilased teada said, et tal relv on. Antonile meeldis õpilastele relva näidata ja sellest rääkida,» ütles Kärt.

Järgmistel sõidutundidel hakkas Anton uurima, kuidas Kärdile vahekorras meeldib olla.

Ühel järgmisel sõidutunnil rääkis Anton Kärdile, kuidas üks õpilane põhjustas avarii ja neile sõideti tagant sisse. Kui Anton autost välja läks, siis tuli tagant sisse sõitnud mees talle vastu ja lõi teda näkku. Kärdi sõnul sai Anton selle eest tuhat eurot.

«Ta rääkis veel hiljemgi, kuidas selliseid «lolle» õpilasi võiks rohkem olla, kes avariisid teevad, ja lisas, et ta võib vabalt enda näo peksmiseks ette panna, kui ta selle eest raha saab,» meenutas Kärt.

Veel rääkis Anton, et eelmisel suvel võttis üks tüdruk tema tõttu autokoolist paberid välja, sest ta oli tahtnud ka sellele tüdrukule külla minna. Anton selgitas asja Kärdile lausega, et tihti istuvad tüdrukud autorooli ja arvavad, et on kõige kaunimad maailmas. Kärdi sõnul rääkis Anton pidevalt väga ebasobivatel teemadel, näiteks intsestist.

Atlanta autokooli õpetajatega on mitmel naissoost õpilasel probleeme olnud. 
Atlanta autokooli õpetajatega on mitmel naissoost õpilasel probleeme olnud. Foto: Tairo Lutter

Postimees võttis ränkade süüdistuste asjus sõiduõpetaja Antoniga ühendust, kes aga endal süüd ei näe.

Käsi kellelegi Anton enda kinnitusel jalgevahele pole pannud. Õpilasele külla minekus pole aga õpetaja hinnangul midagi taunimisväärset. «Kõik on täiskasvanud inimesed. Kui keegi kutsub mind külla, siis ma võin minna, ma ei näe selles probleemi. Mehed ja naised võivad ju omavahel suhelda,» selgitas ta. Antoni arvates räägitakse ahistamisest praegu palju, aga pole ju midagi imestamisväärset, kui mees ja naine lihtsalt räägivad. Kõik tutvused ei pea ju algama internetis, vaid kohutatakse ka trammis, restoranis või miks mitte autokoolis, lisas ta. «Mõnikord ju sõiduõpetaja abiellub õpilasega,» tõi Anton näite.

Ebasobivatest teemadest rääkimist ta samuti valeks ei pea, öeldes, et õpilased räägivad talle igasuguseid asju. Mehe hinnangul võivad kaks inimest rääkida kõigest, kui mõlemal teema vastu huvi on.

Relva kannab ta kaasas põhjendusega, et kui see koju jätta, võidakse see ära varastada. «Kui loll juht tuleb kallale, siis on see mul enesekaitseks,» ütles ta lisaks.

Sõiduõpetaja tunnistas küll, et ta on pidanud ohtliku liiklusolukorra ärahoidmiseks õpilast puudutama, kuid see ei olevat kunagi olnud seksuaalse tagamõttega.

«Tüdrukud peaksid end hoidma»

Antoniga rääkides tuleb jutuks Postimehes eelmisel kuul ilmunud artikkel, kus ta viis õpilase mere äärde šampanjat jooma.

Küsimuse peale, miks ta seda tegi, tuli vastus, et see oli proovilepanek.

«Kas purjus peaga tohib sõita? Ei tohi. Ja kui ta oleks joonud, oleks ma teinud nii, et ta pikka aega juhiluba ei saa,» väitis ta, lisades, et õpilane oli tubli, et tema keelitusest hoolimata alkoholi ei joonud.

Ahistamise teemal lisas Anton veel, et kui naine tuleb lühikese seelikuga ja sõiduõpetaja teda vaatab, võiks naine öelda, et talle see ei sobi.

«Tüdrukud peaksid end hoidma. Kui tüdrukud kõnnivad kell kaks öösel mööda pimedat tänavat, siis võib juhtuda, et mõni röövel tulebki kallale ja vägistab. Siis tuleb mõelda, et kas tasub sel kellaajal üksi ringi käia või peaks midagi enesekaitseks olema. Samuti autokoolis – las tüdrukud tulevad pikema seelikuga ja ei räägi rumalat juttu,» põrutas õpetaja.

Anton on arvamusel, et kui inimene tunneb, et tal on sõiduõpetajaga ebamugav, peaks kindlasti õpetajat vahetama. Samuti peaks ahistajale ütlema, et too läheb üle piiri, sest muidu võib mees vaadata, et naisele olukord meeldib, sest ta ei takista teda.

«Mul on muidugi uhke, kui tüdruk käib poolpaljalt, las tuleb ja sõidab. Las teised sõiduõpetajad vaatavad, et vau, Anton on kõva mees, kõik tüdrukud tahavad seal paljalt käia,» naljatles ta.

Las teised sõiduõpetajad vaatavad, et vau, Anton on kõva mees, kõik tüdrukud tahavad seal paljalt käia.

Eesti Autokoolide Liit aga ei jaga Antoni seisukohta, et autokooli sõiduõpetaja ja õpilase vahel suhte tekkimine on normaalne. Liidu juhatuse liige Neeme Külmallik ütles, et õpilase ja õpetaja vahel ei tohiks kindlasti olla intiimset või romantilist suhet.

Külmalliku sõnul on probleem suuresti Tallinna-keskne, sest paljudes koolides osutab õppesõidu teenust FIE, kellel otsene suhe ja kohustus autokooliga on ainult lepinguline.

«Sellisel puhul on õpilase ja autokooli vahel kontakt üsna pinnapealne ja minu silmis sõltubki väga palju sõiduõpetajast, kes õpilasega iga päev otseselt õpet läbi viib. Niisuguse töökorralduse juures taandub probleem põhiosas õpetaja ja ka õpilase eetilisele tasandile ja autokool on kõrvaltvaataja. Loomulikult peaks autokool sellised probleemid kohe ja väga konkreetselt lahendama,» rääkis ta.

Atlanta autokool, kust ­teemat kommenteerida ei ­soovitud, pole Eesti Autokoolide Liidu liige. Kooli on asutanud praegu trellide taga istuv Sergei Kapustin, kes mõni aasta tagasi alaealiste tüdrukutega korduvalt vahekorda astus, neile selle eest raha, kokaiini ja alkoholi pakkus ning lastepornot valmistas.

Sõidukis relva hoida ei tohi

PPA juhtivkorrakaitseametnik Riita Proosa ütles, et relvaluba omav inimene võib enese ja oma vara kaitse otstarbel relva iga päev kaasas kanda. Tuleb lihtsalt meeles pidada, et avalikus kohas peab relva ja laskemoona kandma varjatult ja sel viisil, mis välistab nende kadumise või sattumise teise inimese valdusesse, samuti juhusliku kahju tekitamise.

Küll ei tohi aga relva lihtsalt sõiduvahendis hoida, sest see ei vasta relva hoidmise nõuetele.

«Inimene peab relva hoidma kohas, mis asub tema elukohas või tema määratud aadressil asuvas hoiukohas, mis on kooskõlastatud politsei- ja piirivalveametiga,» selgitas Proosa.

Relva ja laskemoona kandmise, hoidmise, käitlemise muude nõuete rikkumine võib endaga kaasa tuua karistuse, mis lõpeb relvaloa kehtetuks tunnistamisega.

Facebook
Comments 22

Märksõnad

Tagasi üles