Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.01.2020
Eesti GALERII ⟩ Hämmeldunud taimed on õitsema hakanud Iraagist naasnud ohvitser: olime maastikul kaitstud (5) Postimehe aasta inimene Tanel Toom: Andresed, Pearud ja Krõõdad on peidus meis kõigis Majandus EKP uus juht plaanib suuri strateegilisi muudatusi (10) Soome kardab Eesti kaudu smugeldatud kanu ja mune (1) ANALÜÜS: Luige ja Linnamäe kurnava vastasseisu ootamatu pööre Välismaa Hiina saatis Interpoli eksjuhi pikaks ajaks vangi Hispaanias ohvreid nõudnud torm liikus Prantsusmaale Uue viiruse kandjaid on vähemalt viies riigis Globaalse eliidi kokteilipidu sai 50 Soomet ähvardab uus suur streigilaine Arvamus Juhtkiri: EV 100 parim kingitus Herman Kelomees: milline USA demokraat meile sobib? (1) Taavi Madiberk: Eesti suurim ärivõimalus pärast internetirevolutsiooni (4) Ingrid Rüütel: lõpp pärimuse uurimisele? (42) Erkki Bahovski: USA keerab vinti juurde (5) Meie Eesti Silvia Kaugia: vägivallal on õige mitu nägu (4) Aimar Altosaar: ükski alandamine ei too kodurahu lähemale Kätlin Konstabel: õigustused pole lahendus, vaid umbtee (2) Kultuur Viipekeele proovikivi kunstihoones NO99 kadumine kasvatas erateatrite rahakotti Sport Kas pidev muudatuste karussell Eesti korvpallis on paratamatu? Tartu VIDEO ⟩ Tartu võimuläbirääkimised algasid pehmete teemadega Keskerakonda ootab jätkulahing (3) Põltsamaa uhke kosmopargi ehituseks määratud aeg hakkab otsa lõppema Tüdruk läks teatrist koju armi ja veriste käenukkidega (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taavi Madiberk: Eesti suurim ärivõimalus pärast internetirevolutsiooni

5 min lugemist
Taavi Madiberk. FOTO: Skeleton Technologies

Eestis ei tohiks Euroopa roheline kokkulepe märkamata jääda, sest sellega kaasnevaid võimalusi saaks siduda Eesti konkurentsieelistega ning seega meie kasuks pöörata, kirjutab Skeleton Technologies asutaja ja juht Taavi Madiberk.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopa Komisjon kuulutas 15. jaanuaril välja Euroopa rohelise kokkuleppe investeerimiskava, mille kogumaht ulatub ühe triljoni euroni. Üleminek süsinikuneutraalsusele on meie aja suurim ülesanne, kuid tavapäraselt nähakse seda kuluna, mis avaldab meie majandusele lisasurvet. Ettevõtjana arvan, et peaksime nii Euroopas kui Eestis seda mõtteviisi muutma. Võitlus kliimamuutuste vastu kujutab endast suurimat ärivõimalust pärast internetirevolutsiooni.

Enne kliimamuutuse juurde jõudmist tuleb mõned asjad selgeks teha.

Esiteks: mõttetu on vaielda, kas ja mil määral on kliimamuutused tinginud inimeste tegevus. Ainuke oluline tahk on tõdemus, et just inimeste tegevus võib võitluses kliimamuutuste vastu tulemusi anda.

Teiseks: ei tasu isegi mitte kahelda, et võitluses kliimamuutuste vastu ei ole ükski lahendus keskkonna mõttes kestlik, kui see ei ole pikema aja peale ka majanduslikult kestlik.

Kolmandaks: innovatsioon on otse kohustuslik. Sest nagu on öelnud Bill Gates: me võime osta kokku vana tehnikat palju aga tahame, kuid see ei lahenda kuidagi kliimamuutuste probleemi.

Neljandaks: tegemist on makrotrendiga ning sarnaselt internetirevolutsiooniga on siin võitjaid ja kaotajaid, nii et kui Eesti soovib muutusele kaasa aidata, tuleb viivitamata tegudele asuda.

21.01.2020 23.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto