Sisukord
Arvamus
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (7) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (19) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Taavi Madiberk: Eesti suurim ärivõimalus pärast internetirevolutsiooni

5 min lugemist
Taavi Madiberk. FOTO: Skeleton Technologies

Eestis ei tohiks Euroopa roheline kokkulepe märkamata jääda, sest sellega kaasnevaid võimalusi saaks siduda Eesti konkurentsieelistega ning seega meie kasuks pöörata, kirjutab Skeleton Technologies asutaja ja juht Taavi Madiberk.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Euroopa Komisjon kuulutas 15. jaanuaril välja Euroopa rohelise kokkuleppe investeerimiskava, mille kogumaht ulatub ühe triljoni euroni. Üleminek süsinikuneutraalsusele on meie aja suurim ülesanne, kuid tavapäraselt nähakse seda kuluna, mis avaldab meie majandusele lisasurvet. Ettevõtjana arvan, et peaksime nii Euroopas kui Eestis seda mõtteviisi muutma. Võitlus kliimamuutuste vastu kujutab endast suurimat ärivõimalust pärast internetirevolutsiooni.

Enne kliimamuutuse juurde jõudmist tuleb mõned asjad selgeks teha.

Esiteks: mõttetu on vaielda, kas ja mil määral on kliimamuutused tinginud inimeste tegevus. Ainuke oluline tahk on tõdemus, et just inimeste tegevus võib võitluses kliimamuutuste vastu tulemusi anda.

Teiseks: ei tasu isegi mitte kahelda, et võitluses kliimamuutuste vastu ei ole ükski lahendus keskkonna mõttes kestlik, kui see ei ole pikema aja peale ka majanduslikult kestlik.

Kolmandaks: innovatsioon on otse kohustuslik. Sest nagu on öelnud Bill Gates: me võime osta kokku vana tehnikat palju aga tahame, kuid see ei lahenda kuidagi kliimamuutuste probleemi.

Neljandaks: tegemist on makrotrendiga ning sarnaselt internetirevolutsiooniga on siin võitjaid ja kaotajaid, nii et kui Eesti soovib muutusele kaasa aidata, tuleb viivitamata tegudele asuda.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto