Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
22.01.2020
Eesti GALERII ⟩ Hämmeldunud taimed on õitsema hakanud Iraagist naasnud ohvitser: olime maastikul kaitstud (5) Postimehe aasta inimene Tanel Toom: Andresed, Pearud ja Krõõdad on peidus meis kõigis Majandus EKP uus juht plaanib suuri strateegilisi muudatusi (10) Soome kardab Eesti kaudu smugeldatud kanu ja mune (1) ANALÜÜS: Luige ja Linnamäe kurnava vastasseisu ootamatu pööre Välismaa Hiina saatis Interpoli eksjuhi pikaks ajaks vangi Hispaanias ohvreid nõudnud torm liikus Prantsusmaale Uue viiruse kandjaid on vähemalt viies riigis Globaalse eliidi kokteilipidu sai 50 Soomet ähvardab uus suur streigilaine Arvamus Juhtkiri: EV 100 parim kingitus Herman Kelomees: milline USA demokraat meile sobib? (1) Taavi Madiberk: Eesti suurim ärivõimalus pärast internetirevolutsiooni (4) Ingrid Rüütel: lõpp pärimuse uurimisele? (42) Erkki Bahovski: USA keerab vinti juurde (5) Meie Eesti Silvia Kaugia: vägivallal on õige mitu nägu (4) Aimar Altosaar: ükski alandamine ei too kodurahu lähemale Kätlin Konstabel: õigustused pole lahendus, vaid umbtee (2) Kultuur Viipekeele proovikivi kunstihoones NO99 kadumine kasvatas erateatrite rahakotti Sport Kas pidev muudatuste karussell Eesti korvpallis on paratamatu? Tartu VIDEO ⟩ Tartu võimuläbirääkimised algasid pehmete teemadega Keskerakonda ootab jätkulahing (3) Põltsamaa uhke kosmopargi ehituseks määratud aeg hakkab otsa lõppema Tüdruk läks teatrist koju armi ja veriste käenukkidega (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: ükski alandamine ei too kodurahu lähemale

3 min lugemist
  • Vanasti ei tajutud löömist õigustamatu ja suhteid lõhkuva vägivallana.
  • Nüüdseks ei ole selline käitumisviis lubatud üheski kultuuris.
  • Viisakas ja rahumeelne suhtlemine on üks suurimaid kultuurisaavutusi.
Meie Eesti toimetaja Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Väga palju viha, kurbust ja valu on eesti peredesse toonud 20. sajandi kataklüsmid, mis raputasid kõiki peresid ning hävitasid paljude lootuse normaalsele elule. Surma-, vangistamis- ja küüditamishirm, võimu brutaalsus ja elementaarsete õiguste allasurumine nüristas ka sõjas ellujäänud meeste vaimu ja purustas väärtussüsteeme.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vägivallal on palju nägusid, füüsiline on selle brutaalseim vorm, kuid haiget saab teha ka sõnade ja käitumisega, mis toovad peresisestele lahinguväljadele võrreldavate partneritena ka naised ja füüsiliselt nõrgemaks jäänud vanad. Teist inimest saab alandada, muuta vaimselt nõrgaks ja tahetuks ka teda otseselt puutumata. Kindlasti ei ole õigustatud kuitahes valusat sõnasõda püüda lõpetada hoopidega, kuid ka sõnadega ründajad peaksid arvestama, et nende rünnak ei too rahu majja, vaid külvab seemneid järgmiseks tüliks.

21.01.2020 23.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto