Sisukord
Majandus
Tänane leht
22.01.2020
Eesti GALERII ⟩ Hämmeldunud taimed on õitsema hakanud Iraagist naasnud ohvitser: olime maastikul kaitstud (5) Postimehe aasta inimene Tanel Toom: Andresed, Pearud ja Krõõdad on peidus meis kõigis Majandus EKP uus juht plaanib suuri strateegilisi muudatusi (10) Soome kardab Eesti kaudu smugeldatud kanu ja mune (1) ANALÜÜS: Luige ja Linnamäe kurnava vastasseisu ootamatu pööre Välismaa Hiina saatis Interpoli eksjuhi pikaks ajaks vangi Hispaanias ohvreid nõudnud torm liikus Prantsusmaale Uue viiruse kandjaid on vähemalt viies riigis Globaalse eliidi kokteilipidu sai 50 Soomet ähvardab uus suur streigilaine Arvamus Juhtkiri: EV 100 parim kingitus Herman Kelomees: milline USA demokraat meile sobib? (1) Taavi Madiberk: Eesti suurim ärivõimalus pärast internetirevolutsiooni (4) Ingrid Rüütel: lõpp pärimuse uurimisele? (42) Erkki Bahovski: USA keerab vinti juurde (5) Meie Eesti Silvia Kaugia: vägivallal on õige mitu nägu (4) Aimar Altosaar: ükski alandamine ei too kodurahu lähemale Kätlin Konstabel: õigustused pole lahendus, vaid umbtee (2) Kultuur Viipekeele proovikivi kunstihoones NO99 kadumine kasvatas erateatrite rahakotti Sport Kas pidev muudatuste karussell Eesti korvpallis on paratamatu? Tartu VIDEO ⟩ Tartu võimuläbirääkimised algasid pehmete teemadega Keskerakonda ootab jätkulahing (3) Põltsamaa uhke kosmopargi ehituseks määratud aeg hakkab otsa lõppema Tüdruk läks teatrist koju armi ja veriste käenukkidega (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

EKP uus juht plaanib suuri strateegilisi muudatusi

3 min lugemist
  • Christine Lagarde palus pankuritel tema ettepanekuid avalikult mitte arutada.
  • Viimasel kümnendil pole probleemiks mitte kõrge vaid liiga madal inflatsioon.
  • Arutusele tuleb ka muid küsimusi, näiteks EKP oma küberraha võimalus.
Novembrist Euroopa Keskpanga juhi ametikohale asunud Christine Lagarde ning 10. detsembrist Soome peaministri ametis olev Sanna Marin 13. detsembril Euroopa Ülemkogul. FOTO: Zhang Cheng via www.imago-images.de/imago images/Xinhua

Täna kogunevad Euroopa Keskpanga (EKP) 25 nõukogu liiget Frankfurti koosolekule tavapärasest varem ning ka õhtusöök, kus esmakordselt arutatakse novembris presidendi ametikohale asunud Christine Lagarde’i ettepanekuid keskpanga strateegia muutmiseks, tuleb ilmselt väga elav, ning võib arvata, et ka veini kulub tavapärasest enam.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arutamisele tuleb hulk küsimusi, aga neist kõige olulisem on ilmselt praeguse inflatsioonieesmärgi, mis praegu on keskpikas perspektiivis veidi alla kahe protsendi ja mida arutati viimati 17 aastat tagasi, võimalik ülevaatamine.

Küsimuse üle, kas keskpanga inflatsioonieesmärk peaks olema kaks protsenti või võiks see olla ka madalam, on arutletud juba pikemat aega. Üks prominentsem küsimuse tõstataja on Soome Panga president ja endine Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn.

21.01.2020 23.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto