Sisukord
Maa Elu
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (19) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aastate eest kasutatud taimemürkide jäägid on endiselt kaevuvees

3 min lugemist
Taimekasvatuse kõrvalmõjude infopäeval selgus, et taimekaitsevahendite jääke leidub nii meie mullas, põhjavees kui ka toidus. FOTO: Shutterstock

Trifluraliin, boskaliid, kloridasoon-desfenüül – tavainimese jaoks üsna võõrad sõnad, ometi puutume enda teadmata nende ainetega sageli kokku.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kahjuks mitte ainult aiatarvete kaupluse riiulil, vaid nende ainete jääke või jälgi leidub meie mullas, põhjavees ja toidus, selgus Eesti Maaülikooli Mahekeskuse taimekasvatuse kõrvalmõjude infopäeval.

Põllumajandusuuringute Keskuse mullaseire ja uuringute büroo juhtaja Priit Penu rääkis, et läinud aastal koguti 25 mullaproovi nii nitraaditundlikult alalt, Tartumaalt kui ka puu- ja köögiviljaaedadest.

Üks markantsemaid toimeaineid on näiteks trifluraliin, mis on aastaid keelatud umbrohutõrjevahendi toimeaine (vt täpsemalt infoboksist), ent mille jälgi leidub veel 56% proovides. Või glüfosaadi laguprodukt AMPA, mida leidus 88% proovides. Tuli ka välja, et muldades leidus kokku 50 taimekaitsevahendi jääke.

Jäävad mulda pikaks ajaks

„Trifluraliini näitel võib öelda, et taimekaitsevahendid võivad jääda mulda pikkadeks aastateks, enne kui täielikult lagunevad,” rääkis Penu.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto