R, 30.09.2022

Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist?

Kristina Herodes
, Arteri ajakirjanik
Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Väikesed naised» kuulub emotsionaalse laengu poolest väga suurte filmide hulka, ehkki tegevusliin on inimlik ja pealtnäha lihtne.
«Väikesed naised» kuulub emotsionaalse laengu poolest väga suurte filmide hulka, ehkki tegevusliin on inimlik ja pealtnäha lihtne. Foto: Kaader filmist

Naisel kui nähtusel on elus väga selge ülesanne: abielluda rikka mehega. Vaid nii saab ta tagada oma laste ja ka laiemalt perekonna heaolu. Üksi olemise luksust saab endale lubada vaid päratu rikas naine. Ja eksid, kui arvad need teemad ajaloo hõlma vajunud olevat...

Kuidas võiks kõlada eriti kehva filmi retsept? Võta pikkades kleitides kahisev ajalooline lugu, kus pole otseselt seksi ega vägivalda. Ja peamine – tee remake kuulsast romaanist, mida varem juba lugematu arv kordi kinolinale toodud. Greta Gerwig just seda teeb – aga tulemuseks on üks kõigi aegade paremaid filme, mida olen näinud.

Vaataja tõmmatakse esimesest hetkest kaasa ja ujutatakse üle tugevate inimlike tunnetega, mis on ajatud, võimsad, liigutavad ja ehmatavalt ausad. Kuidas kaameratöö, muusika ja kogu visuaalne maastik lugu viimase detailini võimendab, on lummav ja kunstiliselt kirgas.

Märksõnad
Tagasi üles