Sisukord
Meie Eesti
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (5) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (16) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (15) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (3) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ämmaemandad astuvad arstide varjust välja

6 min lugemist
Sünnitamine haiglates maakonniti FOTO: Pm

Haiglas on rase ja sünnitaja patsient, seal keskendutakse ravimisele ja riskidele. Ämmaemandad võtavad rasedust ja sünnitust bioloogilise-psühholoogilise sündmusena – nende pilk on laiem ja vastuvõttki pikem.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Alates jaanuarist sünnitavad Kagu-Eesti naised vaid Tartus ja Võrus. Ka Põlva haiglasse sattunud sünnitaja saadetakse läbivaatuse järel edasi suuremasse haiglasse, kui beebi sünnini aega jagub. «Kõigepealt uurime, kas naisel on oma transport, ja kui ei ole, kasutame kiirabi või haigla autot, mis meil pidevalt Tartu vahet sõidab,» rääkis Põlva haigla juht Margot Bergmann. «Hädaolukorras saab personal ka sünnituse vastu võetud.»

Endises sünnitusosakonnas tööd alustanud ämmaemanduskeskuse tegemisi pidurdab hetkel ruumide remont. Intervjuu päeval olid kella kolmeks keskust väisanud vaid üksikud abivajajad. «Kolme-nelja patsienti olen täna ise näinud,» rääkis ämmaemandusjuht Egle Lihtsa. «Need naised käisid rasedusaegsel jälgimisel ja nõu küsimas.»

Veebruaris valmib haigla uus koduleht. «Praegu levitame infot sotsiaalmeedias ja suust-suhu,» lausus Bergmann. «Meil on haiglas ka infovoldikud, mida inimestele jagame.»

Sünnitusosakonna sulgemisel sai korraga rohkem ämmaemandaid hakata nõustamise tööd tegema. «Lisaks varem kokku lepitud vastuvõttudele saab üks töötaja jooksvalt tegeleda ka nende patsientidega, kes tänavalt sisse astuvad,» kirjeldas Lihtsa keskuse tööd. Ämmaemanda vastuvõtule tulekuks pole saatekirja vaja ja ooteaeg on lühem kui günekoloogi juurde.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto