N, 8.12.2022

Piirikaos lõhkus migrandikaravani ja eraldas lapsed vanematest

Berit Nuka
, toimetaja
Piirikaos lõhkus migrandikaravani ja eraldas lapsed vanematest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
Mehhiko saatis Suchiate jõe äärde Guatemalast saabuvat migrandikaravani tõrjuma rahvuskaardi, kes pisargaasi pruukides tõrjus suurema osa inimesi tagasi. Sadakond inimest suutis end esmaspäeval siiski Mehhikosse murda.
Mehhiko saatis Suchiate jõe äärde Guatemalast saabuvat migrandikaravani tõrjuma rahvuskaardi, kes pisargaasi pruukides tõrjus suurema osa inimesi tagasi. Sadakond inimest suutis end esmaspäeval siiski Mehhikosse murda. Foto: José Torres/Reuters/Scanpix

Kokkupõrge Mehhiko rahvuskaardiga seiskas läinud nädalal Hondurasest teele asunud migrandikaravani, jättes sajad inimesed nõutuna Mehhikot ja Guatemalat eraldava jõe kaldale vaagima, kas pöörduda tagasi vägivallast ja vaesusest räsitud kodumaale või otsida ikkagi pääsu Ameerika Ühendriikidesse.

Suchiate jõekaldale lõksu jäänud keskameeriklastest migrantidel on vähe valikuvõimalusi. Kuigi Mehhiko valitsus on lubanud migrantidel seaduslikult piiri ületada, kui nad soovivad leida tööd ja taotleda asüüli, siis tegelikult tähendab see, et sisserändajad sunnitakse jääma riigi lõunaosariikidesse, kuni nende juhtumeid jahvatavad aeglased bürokraatiaveskid. Need, kes Mehhikos varjupaika ei palu, peetakse kinni ja saadetakse välja.

Märksõnad
Tagasi üles