T, 27.09.2022

Apteegireformi arutelud on vajunud talveunne 

Ege Tamm
, reporter
Apteegireformi arutelud on vajunud talveunne 
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Apteekidesse üles seatud kalender näitas eile, et selle Benu apteegi kinnipanekuni on jäänud täpselt 70 päeva.  
Apteekidesse üles seatud kalender näitas eile, et selle Benu apteegi kinnipanekuni on jäänud täpselt 70 päeva.  Foto: Remo Tõnismäe

Poliitikute võimetus saavutada apteegireformi osas konsensus on halvanud kõik sellesisulised arutelud. Ka tulisemad reformi vastased ei võitle enam. 

Apteegireformi arutelud on jõudnud ummikusse, sest poliitikutel puudub üksmeel nii valitsuses kui ka riigikogus. Enamuse poolehoidu ei leia põhimõtteliselt ükski reformi puudutav ettepanek.

«Mulle tundub, et ükskõik, milline ettepanek täna lauale pannakse, riigikogu enamuse poolehoidu on väga raske leida,» sõnas sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond). Just tema eestvedamisel jõudis detsembris riigikogulaste ette eelnõu, mis reformi tühistanuks. Eelnõu hääletati aga maha ja nüüd ongi vaikus.

Ka jõuliselt reformi vastu seisnud Isamaa istub tegevusetult. «Hetkel ei ole mul plaane ega mulle teadaolevaid plaane. Minul on teada, mis on parlamendi häälte seis, ja kui ma tean, et ma jään teist korda ka alla, siis mitu korda peab inimene ronima pea ees ahju,» ütles Isamaa peasekretär Priit Sibul.

Märksõnad
Tagasi üles