Apteegireformi arutelud on vajunud talveunne 

Apteekidesse üles seatud kalender näitas eile, et selle Benu apteegi kinnipanekuni on jäänud täpselt 70 päeva.   FOTO: Remo Tõnismäe

Poliitikute võimetus saavutada apteegireformi osas konsensus on halvanud kõik sellesisulised arutelud. Ka tulisemad reformi vastased ei võitle enam. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Apteegireformi arutelud on jõudnud ummikusse, sest poliitikutel puudub üksmeel nii valitsuses kui ka riigikogus. Enamuse poolehoidu ei leia põhimõtteliselt ükski reformi puudutav ettepanek.

«Mulle tundub, et ükskõik, milline ettepanek täna lauale pannakse, riigikogu enamuse poolehoidu on väga raske leida,» sõnas sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond). Just tema eestvedamisel jõudis detsembris riigikogulaste ette eelnõu, mis reformi tühistanuks. Eelnõu hääletati aga maha ja nüüd ongi vaikus.

Ka jõuliselt reformi vastu seisnud Isamaa istub tegevusetult. «Hetkel ei ole mul plaane ega mulle teadaolevaid plaane. Minul on teada, mis on parlamendi häälte seis, ja kui ma tean, et ma jään teist korda ka alla, siis mitu korda peab inimene ronima pea ees ahju,» ütles Isamaa peasekretär Priit Sibul.

22.01.2020 24.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto