Sisukord
Arter
Postimees
25.01.2020
Eesti EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Veerpalu ja Tammjärv võivad Austrias kohtu ette minna (7) Riik vajab kliima jaoks miljardeid, osa võidakse katta laenurahaga (30) Michal kaebas Mustamäe linnaosa lehe peale korruptsiooniküttidele (6) Majandus Netflixi aktsia tõusis tublisti Aktsiatarkus: pole tähtis, millal osta, peaasi on osta järjekindlalt (2) Kaubamaja kasumikasv seisab Välismaa KOHALIK VAADE. Maaturism pürgib Moldova kaubamärgiks Diplomaatiline puutumatus võib surmaga lõppenud õnnetuse põhjustaja päästa (4) Vananev Soome otsib lahendusi (6) Arvamus Margus Parts: kliimapaanika ei päästa maailma (24) Koroonaviiruse õppetunnid Puuduv Eesti esindaja (3) Kaneeli meie kõrvale Tänaku-maania järgmine tase (3) Kultuur EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Millised on Eesti parimad näitused? Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Sport PM Monte Carlos. Tänaku õnnetuse ümber ringleb kaks spekulatsiooni (9) Karl-Eduard Salumäe kolumn: Monte on ka Tänakuta nauditav Karm olümpiakadalipp, kust tahaks läbi pugeda Kliima Kliimaneutraalse tuleviku võti valmib Ülemistel (16) Merendus Meie meretööstus säras Saksamaal AK Aro Velmet: bakterite kolonialism kummitab tänase päevani (1) Peeter Espak: kõik inimesed ei ole võrdsed (19) Karin Niinas: sõnum pressiesindajale: massikommunikatsiooni ajastu sai läbi! EKI keelekool: vabandame, kohad on täis (5) Millised on Eesti parimad näitused? Rulapargis on disain kõige alus (1) Kuidas diiselmootor David Bowiele laulukest laulis Nädala plaat. Seltskondlikuks kasutamiseks Juurikas. «Tõde ja õigus» läheb Hollywoodi Arter Mati Vetevool: kui raha inimese kätte saab, on asi metsas (28) Elu uute kopsudega Priit Pullerits: lumehelbekesed tuleb panna pingeritta! (10) Anna Kaneelina tunnete tuumapommid tegid EMA galal puhta töö! Priit Pullerits uurib: kuidas saada Ott Tänakuks? (1) Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Miks esivegan Sandra Vungi-Pohlak jälle muna ja kala sööb? (54) Golf. Kaheksas. Esimene sõiduproov uue põlvkonna Golfiga (1) Koos madrus Kerstiga Antarktise avastamise aastapäevale vastu (7) Kõik võitlusse halli vastu! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Golf. Kaheksas. Esimene sõiduproov uue põlvkonna Golfiga

5 min lugemist
Volkswagen Golf FOTO: Volkswagen

Volkswagen Golf on nüüd digiajastu auto. Ent kas vana hea Golf on alles?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaheksanda põlvkonna Golf tuleb ilmale huvitavatel aegadel. Jah, nagu kõlavat Hiina needus: et te elaksite huvitavatel aegadel! Autotööstusel on parasjagu käsil erakordselt huvitavad ajad. Ainus, mis selge, on see, et tulevik on segane. Väga segane.

Varasemate põlvede Golfid tõi Volkswagen turule kindla liidrina, õigustatud üleolekuga. Palun, siin on Golf. Parim. Inimesed rõõmustasid ja sõitsid. Golf on kogu aeg olnud omalaadne täiuslikkuse maamärk. Keskklassi autode ühine nimetaja, mida tervikuna polegi keegi osanud üle mängida. Ja mis siis nüüd? Väga lühidalt kokku võttes: poliitikud surusid autotootjad kahvlisse ning tulemuseks on elektriautode armaadad, mis nüüd kõik valmis hakkavad saama. Vähe sellest. Need tuleb ka maha müüa. Enamik läheb kaubaks küll Hiinas, aga osa jääb ka Euroopa kraesse.

Volkswagenit puudutab see kõik otseselt. Samal ajal kui kevadel esimesed Golfid tänavatele hakkavad jõudma, esitleb kontsern oma akuautot ID.3.

Aga tagasi Golfi juurde. Auto, mis on läbimõeldud segu uudsusest ja klassikast, kindlatest lahendustest ja tehnilisest eesliinist. Golfiga ei ole kunagi katsetatud, et vaatame, mis välja tuleb. Disaini on muudetud nii, et vahe eelkäijaga oleks nüanssides. Et uus oleks värske, aga mitte ehmatav. Sõiduomadustes – rõhutan siin eriti eelviimast, seitsmendat põlvkonda – esindab Golf kaalutletud tasakaalu. Mugavus ühelt poolt ning täpsus ja teravus teiselt. Siit ka küsimus, mida mulle on juba korduvalt esitatud: ega nad kaheksandat kuidagi tuksi ei keeranud?

24.01.2020 27.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto