Sisukord
AK
Postimees
25.01.2020
Eesti EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Veerpalu ja Tammjärv võivad Austrias kohtu ette minna (7) Riik vajab kliima jaoks miljardeid, osa võidakse katta laenurahaga (30) Michal kaebas Mustamäe linnaosa lehe peale korruptsiooniküttidele (6) Majandus Netflixi aktsia tõusis tublisti Aktsiatarkus: pole tähtis, millal osta, peaasi on osta järjekindlalt (2) Kaubamaja kasumikasv seisab Välismaa KOHALIK VAADE. Maaturism pürgib Moldova kaubamärgiks Diplomaatiline puutumatus võib surmaga lõppenud õnnetuse põhjustaja päästa (4) Vananev Soome otsib lahendusi (6) Arvamus Margus Parts: kliimapaanika ei päästa maailma (24) Koroonaviiruse õppetunnid Puuduv Eesti esindaja (3) Kaneeli meie kõrvale Tänaku-maania järgmine tase (3) Kultuur EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Millised on Eesti parimad näitused? Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Sport PM Monte Carlos. Tänaku õnnetuse ümber ringleb kaks spekulatsiooni (9) Karl-Eduard Salumäe kolumn: Monte on ka Tänakuta nauditav Karm olümpiakadalipp, kust tahaks läbi pugeda Kliima Kliimaneutraalse tuleviku võti valmib Ülemistel (16) Merendus Meie meretööstus säras Saksamaal AK Aro Velmet: bakterite kolonialism kummitab tänase päevani (1) Peeter Espak: kõik inimesed ei ole võrdsed (19) Karin Niinas: sõnum pressiesindajale: massikommunikatsiooni ajastu sai läbi! EKI keelekool: vabandame, kohad on täis (5) Millised on Eesti parimad näitused? Rulapargis on disain kõige alus (1) Kuidas diiselmootor David Bowiele laulukest laulis Nädala plaat. Seltskondlikuks kasutamiseks Juurikas. «Tõde ja õigus» läheb Hollywoodi Arter Mati Vetevool: kui raha inimese kätte saab, on asi metsas (28) Elu uute kopsudega Priit Pullerits: lumehelbekesed tuleb panna pingeritta! (10) Anna Kaneelina tunnete tuumapommid tegid EMA galal puhta töö! Priit Pullerits uurib: kuidas saada Ott Tänakuks? (1) Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Miks esivegan Sandra Vungi-Pohlak jälle muna ja kala sööb? (54) Golf. Kaheksas. Esimene sõiduproov uue põlvkonna Golfiga (1) Koos madrus Kerstiga Antarktise avastamise aastapäevale vastu (7) Kõik võitlusse halli vastu! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Seltskondlikuks kasutamiseks

2 min lugemist
Ramuel Tafenau FOTO: Sohvi Viik

Ramuel Tafenau on trummar ja plaadi autor, aga selle toormaterjal sündis peamiselt tema käe all hoopis klaveril ning trummisoolosid siit ei leia. Tema enda sõnul polnudki eesmärk näidata oma tehnilist üleolekut, vaid tunnetuslik kulgemine, ja seda võib ka kuulates tõdeda. Ta tunnistab, et trummaril on mõneti raske sedaviisi muusikat nooti panna. Ta on pigem piloot. Diskreetsus on voorus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui piloodist juba juttu, siis kirjeldamaks üldist kõlafooni, kangastub silme ette, justkui oleks Igor Garšnek ja kadunud Nevil Blumberg Klaabu taas kosmosesse saatnud, kuigi kumbki neist Avo Paistiku multifilmile muusikat ei teinud.

Lihtsalt Tafenau bänd seob albumi nii tugevalt Eesti põhjamaise fusion/jazz rock’i traditsioonidega. Ehedaimal kujul näitab seda plaadi järjekorras teine, veidi funkilik ja kitarrikeskne pala „Kohatu“. Jääb kuulaja otsustaja, kas nimi õigustab lugu, aga tolles loos teeb ka piloot kõrvujääva soolo trummidel.

24.01.2020 27.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto