Sisukord
AK
Postimees
25.01.2020
Eesti EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Veerpalu ja Tammjärv võivad Austrias kohtu ette minna (7) Riik vajab kliima jaoks miljardeid, osa võidakse katta laenurahaga (30) Michal kaebas Mustamäe linnaosa lehe peale korruptsiooniküttidele (6) Majandus Netflixi aktsia tõusis tublisti Aktsiatarkus: pole tähtis, millal osta, peaasi on osta järjekindlalt (2) Kaubamaja kasumikasv seisab Välismaa KOHALIK VAADE. Maaturism pürgib Moldova kaubamärgiks Diplomaatiline puutumatus võib surmaga lõppenud õnnetuse põhjustaja päästa (4) Vananev Soome otsib lahendusi (6) Arvamus Margus Parts: kliimapaanika ei päästa maailma (24) Koroonaviiruse õppetunnid Puuduv Eesti esindaja (3) Kaneeli meie kõrvale Tänaku-maania järgmine tase (3) Kultuur EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Millised on Eesti parimad näitused? Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Sport PM Monte Carlos. Tänaku õnnetuse ümber ringleb kaks spekulatsiooni (9) Karl-Eduard Salumäe kolumn: Monte on ka Tänakuta nauditav Karm olümpiakadalipp, kust tahaks läbi pugeda Kliima Kliimaneutraalse tuleviku võti valmib Ülemistel (16) Merendus Meie meretööstus säras Saksamaal AK Aro Velmet: bakterite kolonialism kummitab tänase päevani (1) Peeter Espak: kõik inimesed ei ole võrdsed (19) Karin Niinas: sõnum pressiesindajale: massikommunikatsiooni ajastu sai läbi! EKI keelekool: vabandame, kohad on täis (5) Millised on Eesti parimad näitused? Rulapargis on disain kõige alus (1) Kuidas diiselmootor David Bowiele laulukest laulis Nädala plaat. Seltskondlikuks kasutamiseks Juurikas. «Tõde ja õigus» läheb Hollywoodi Arter Mati Vetevool: kui raha inimese kätte saab, on asi metsas (28) Elu uute kopsudega Priit Pullerits: lumehelbekesed tuleb panna pingeritta! (10) Anna Kaneelina tunnete tuumapommid tegid EMA galal puhta töö! Priit Pullerits uurib: kuidas saada Ott Tänakuks? (1) Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Miks esivegan Sandra Vungi-Pohlak jälle muna ja kala sööb? (54) Golf. Kaheksas. Esimene sõiduproov uue põlvkonna Golfiga (1) Koos madrus Kerstiga Antarktise avastamise aastapäevale vastu (7) Kõik võitlusse halli vastu! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas diiselmootor David Bowiele laulukest laulis

2 min lugemist
David Bowie FOTO: RALPH GATTI/AFP

Seitsmekümnendatest on räägitud kui kümnendist, mil maailm hakkas kokku tõmbuma. Ameerikas on seda tihti iseloomustatud selliste märksõnadega nagu illusioonide purunemine, paranoia, orientiiride kadumine, igavus jne. Ka hakati sel ajal rääkima ühest praegusaja tähtsaimast teemast – ökoloogilisest kriisist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

David Bowie oli selle kümnendi olulisim popstaar ja tema 70ndate algust tähistas kõige suurema plahvatusena Ziggy Stardusti nimelise karakteri loomine. Zig­gy oli tulnukast biseksuaalne rokkstaar, kes tuli maailma päästma, küll ainult selleks, et see viie aasta pärast ikkagi häviks ja seda loodusressursside ammendamise tõttu. Ziggy kuulsus sai talle ka saatuslikuks. Pärast Ziggyt üritas Bowie uue karakteriga välja tulla ning mõne aasta jooksul käis neid läbi päris mitu, ükski neist nii tugevalt kanda ei kinnitanud. Seegi võis tähendada ajastule omaselt kadunud orientiire ja suuremaid narratiive. 1974 võttis ta ette sõidu Ameerikasse, et esineda Hollywoodis, maailma suurimas illusioonimasinas, ja selle südamikus Universal Amphitheateris. Kuid enne Hollywoodi sõitis ta autoga läbi Ameerika. Bowie reisist tehti režissöör Alan Yentobi juhatusel dokfilm pealkirjaga „Cracked Actor“, mis tõlkes võiks olla „mõranenud näitleja“, ja esilinastus see 1975. aasta jaanuari lõpus BBCs. Kui reastatakse kõigi aegade parimaid muusikadokfilme, siis näeme neis nimekirjades sageli ka seda filmi, ja miks mitte.

24.01.2020 27.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto