Riik plaanib roolijoodikutele uusi karistusi

11 jaanuaril purjus juhi poolt Saaremaal põhjustatud üliränkade tagajärgedega liiklusõnnetus on pannud poliitikud tegutsema, et joobes roolikeerajaid teedel vähemaks jääks. FOTO: Irina Mägi FOTO: Irina Mägi

Rikkujale saaks määrata kuni üheks aastaks kehtiva kainuskohustuse, mille täitmist kontrolliks kriminaalhooldajad ilma ette teatamata selleks mõeldud seadme abil

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saaremaal joobes juhi põhjustatud kolme hukkunuga liiklusõnnetus on pannud poliitikud tegutsema. Eelmisel nädalal saatis siseminister Mart Helme (EKRE) valitsusele oma ettepanekud, mille hulgas oli ka purjuspäi surmaga lõppenud õnnetuse põhjustamise võrdsustamine tapmisega ehk sellise teo karistamine 6–15-aastase vangistusega.

Samuti peaks riik Helme arvates andma ka esmarikkujatele jõulisema signaali, et joobes juhtimine ei ole aktsepteeritav. Selleks tuleks tema arvates esmakordse joobes juhtimise eest minimaalseks vangistuse ajaks ette näha üks aasta. Seega, kui selline ettepanek jõustuks, läheks joobes roolis vahele jäänu igal juhul reaalselt vangi.

Sel kolmapäeval lisas arutellu oma ettepanekud ka justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa), kes saatis kirja valitsuse liikluskomisjonile.

Helme ettepanek karistusi karmistada on tema sõnul kaalumist väärt.

23.01.2020 25.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto