P, 4.12.2022

PM Monte Carlos. Tänaku õnnetuse ümber ringleb kaks spekulatsiooni

Henry Lääne
PM Monte Carlos. Tänaku õnnetuse ümber ringleb kaks spekulatsiooni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Ott Tänaku ja Martin Järveoja Hyundai sai Monte Carlos kõvasti kannatada. 
Ott Tänaku ja Martin Järveoja Hyundai sai Monte Carlos kõvasti kannatada. Foto: Raido Kevvai

Autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järve­oja said Monte Carlo MM-etapil kihutada 72,18 kilomeetrit, enne kui eestlaste võistlus ootamatult otsa sai.

Neljandat kohta hoidnud – toonasele liidrile Thierry Neuville’ile kaotati 10,3 sekundit – ekipaaž liikus kurvilisel teel kuuenda käiguga ja tunnikiirusega üle 160 km/h, kui Tänaku ja Järveoja Hyundai kaldus vasakkurvis teelt välja ning tegi õudse avarii. Masin lendas õhus nii- ja naapidi, katsus rammu puudega ning maandus lõpuks järsaku teises otsas oleval teel.

Hyundai andis kärmelt teada, et meestega on kõik korras, mis on kõige tähtsam. Igaks juhuks viidi nad haiglasse uuringutele ning pärastlõunal teatas Lõuna-Korea autotootja tiim, et Tänak ja Järveoja veedavad öö haiglas.

Pärast säärast avariid pole üllatav, et Monte Carlos nad enam rajale ei tule. Räsitud Hyundai saabus Gapis asuvasse ralliparki umbes neli tundi pärast väljasõitu treileri peal ning jäi lihtrahva silme eest põhimõtteliselt peidetuks. Vaid paaril korral oli treileri kate veidi pilukil.

Märksõnad
Tagasi üles