Sisukord
Eesti
Postimees
25.01.2020
Eesti EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Veerpalu ja Tammjärv võivad Austrias kohtu ette minna (7) Riik vajab kliima jaoks miljardeid, osa võidakse katta laenurahaga (30) Michal kaebas Mustamäe linnaosa lehe peale korruptsiooniküttidele (6) Majandus Netflixi aktsia tõusis tublisti Aktsiatarkus: pole tähtis, millal osta, peaasi on osta järjekindlalt (2) Kaubamaja kasumikasv seisab Välismaa KOHALIK VAADE. Maaturism pürgib Moldova kaubamärgiks Diplomaatiline puutumatus võib surmaga lõppenud õnnetuse põhjustaja päästa (4) Vananev Soome otsib lahendusi (6) Arvamus Margus Parts: kliimapaanika ei päästa maailma (24) Koroonaviiruse õppetunnid Puuduv Eesti esindaja (3) Kaneeli meie kõrvale Tänaku-maania järgmine tase (3) Kultuur EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Millised on Eesti parimad näitused? Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Sport PM Monte Carlos. Tänaku õnnetuse ümber ringleb kaks spekulatsiooni (9) Karl-Eduard Salumäe kolumn: Monte on ka Tänakuta nauditav Karm olümpiakadalipp, kust tahaks läbi pugeda Kliima Kliimaneutraalse tuleviku võti valmib Ülemistel (16) Merendus Meie meretööstus säras Saksamaal AK Aro Velmet: bakterite kolonialism kummitab tänase päevani (1) Peeter Espak: kõik inimesed ei ole võrdsed (19) Karin Niinas: sõnum pressiesindajale: massikommunikatsiooni ajastu sai läbi! EKI keelekool: vabandame, kohad on täis (5) Millised on Eesti parimad näitused? Rulapargis on disain kõige alus (1) Kuidas diiselmootor David Bowiele laulukest laulis Nädala plaat. Seltskondlikuks kasutamiseks Juurikas. «Tõde ja õigus» läheb Hollywoodi Arter Mati Vetevool: kui raha inimese kätte saab, on asi metsas (28) Elu uute kopsudega Priit Pullerits: lumehelbekesed tuleb panna pingeritta! (10) Anna Kaneelina tunnete tuumapommid tegid EMA galal puhta töö! Priit Pullerits uurib: kuidas saada Ott Tänakuks? (1) Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Miks esivegan Sandra Vungi-Pohlak jälle muna ja kala sööb? (54) Golf. Kaheksas. Esimene sõiduproov uue põlvkonna Golfiga (1) Koos madrus Kerstiga Antarktise avastamise aastapäevale vastu (7) Kõik võitlusse halli vastu! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veerpalu ja Tammjärv võivad Austrias kohtu ette minna

2 min lugemist
Mullu Seefeldis Põhja-suusaalade MMil kinni peetud Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv olid samamoodi dopinguarst Mark Schmidti kliendid. FOTO: Tairo Lutter

Dopinguga vahele jäänud endisi Eesti sportlasi ähvardab Austrias kuni kolmeaastane vabadusekaotus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kriminaaluurimine dopinguga patustanud endiste Eesti suusatajate Karel Tammjärve (30) ja Andreas Veerpalu (25) suhtes hakkab Austrias peagi lõpule jõudma.

Loogiliselt võttes oleks järgmine samm süüdistuse esitamine ja kohtusse minek. Austria riigiprokuratuuri Innsbrucki osakonna kõne­isik Hansjörg Mayr ütles Postimehele, et eestlastele süüdistuse esitamine on ikka veel õhus. Ent asjaga seotud allikas on Postimehele vihjanud, et Austria prokuröridel on süüdistusakt juba ettevalmistamisel.

Tammjärv ei soovinud eile enne loo trükkiminekut küsimustele vastata ning Veerpalu ei õnnestunud Postimehel kätte saada.

Kindel on see, et Austrias saaks endistele Eesti sportlastele esitada kriminaalsüüdistuse dopingukasutamises ning selle aja jooksul sponsoritelt saadud toetuse vastuvõtmises ja väärkasutamises, mis liigitub kahju tekitamise alla. Kõnealune seadusepügal laieneb ka spordiüritustel saadud rahalistele autasudele.

24.01.2020 27.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto