P, 4.12.2022

Veerpalu ja Tammjärv võivad Austrias kohtu ette minna

Georgi Beltadze
, reporter
Veerpalu ja Tammjärv võivad Austrias kohtu ette minna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Mullu Seefeldis Põhja-suusaalade MMil kinni peetud Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv olid samamoodi dopinguarst Mark Schmidti kliendid.
Mullu Seefeldis Põhja-suusaalade MMil kinni peetud Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv olid samamoodi dopinguarst Mark Schmidti kliendid. Foto: Tairo Lutter

Dopinguga vahele jäänud endisi Eesti sportlasi ähvardab Austrias kuni kolmeaastane vabadusekaotus.

Kriminaaluurimine dopinguga patustanud endiste Eesti suusatajate Karel Tammjärve (30) ja Andreas Veerpalu (25) suhtes hakkab Austrias peagi lõpule jõudma.

Loogiliselt võttes oleks järgmine samm süüdistuse esitamine ja kohtusse minek. Austria riigiprokuratuuri Innsbrucki osakonna kõne­isik Hansjörg Mayr ütles Postimehele, et eestlastele süüdistuse esitamine on ikka veel õhus. Ent asjaga seotud allikas on Postimehele vihjanud, et Austria prokuröridel on süüdistusakt juba ettevalmistamisel.

Tammjärv ei soovinud eile enne loo trükkiminekut küsimustele vastata ning Veerpalu ei õnnestunud Postimehel kätte saada.

Kindel on see, et Austrias saaks endistele Eesti sportlastele esitada kriminaalsüüdistuse dopingukasutamises ning selle aja jooksul sponsoritelt saadud toetuse vastuvõtmises ja väärkasutamises, mis liigitub kahju tekitamise alla. Kõnealune seadusepügal laieneb ka spordiüritustel saadud rahalistele autasudele.

Märksõnad
Tagasi üles