Sisukord
Sport
Postimees
25.01.2020
Eesti EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Veerpalu ja Tammjärv võivad Austrias kohtu ette minna (7) Riik vajab kliima jaoks miljardeid, osa võidakse katta laenurahaga (30) Michal kaebas Mustamäe linnaosa lehe peale korruptsiooniküttidele (6) Majandus Netflixi aktsia tõusis tublisti Aktsiatarkus: pole tähtis, millal osta, peaasi on osta järjekindlalt (2) Kaubamaja kasumikasv seisab Välismaa KOHALIK VAADE. Maaturism pürgib Moldova kaubamärgiks Diplomaatiline puutumatus võib surmaga lõppenud õnnetuse põhjustaja päästa (4) Vananev Soome otsib lahendusi (6) Arvamus Margus Parts: kliimapaanika ei päästa maailma (24) Koroonaviiruse õppetunnid Puuduv Eesti esindaja (3) Kaneeli meie kõrvale Tänaku-maania järgmine tase (3) Kultuur EMA galal võidutsesid enim Anna Kaneelina ja nublu (2) Millised on Eesti parimad näitused? Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Sport PM Monte Carlos. Tänaku õnnetuse ümber ringleb kaks spekulatsiooni (9) Karl-Eduard Salumäe kolumn: Monte on ka Tänakuta nauditav Karm olümpiakadalipp, kust tahaks läbi pugeda Kliima Kliimaneutraalse tuleviku võti valmib Ülemistel (16) Merendus Meie meretööstus säras Saksamaal AK Aro Velmet: bakterite kolonialism kummitab tänase päevani (1) Peeter Espak: kõik inimesed ei ole võrdsed (19) Karin Niinas: sõnum pressiesindajale: massikommunikatsiooni ajastu sai läbi! EKI keelekool: vabandame, kohad on täis (5) Millised on Eesti parimad näitused? Rulapargis on disain kõige alus (1) Kuidas diiselmootor David Bowiele laulukest laulis Nädala plaat. Seltskondlikuks kasutamiseks Juurikas. «Tõde ja õigus» läheb Hollywoodi Arter Mati Vetevool: kui raha inimese kätte saab, on asi metsas (28) Elu uute kopsudega Priit Pullerits: lumehelbekesed tuleb panna pingeritta! (10) Anna Kaneelina tunnete tuumapommid tegid EMA galal puhta töö! Priit Pullerits uurib: kuidas saada Ott Tänakuks? (1) Kas abielu tähendab naise jaoks allaandmist? Miks esivegan Sandra Vungi-Pohlak jälle muna ja kala sööb? (54) Golf. Kaheksas. Esimene sõiduproov uue põlvkonna Golfiga (1) Koos madrus Kerstiga Antarktise avastamise aastapäevale vastu (7) Kõik võitlusse halli vastu! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karl-Eduard Salumäe kolumn: Monte on ka Tänakuta nauditav

3 min lugemist
Ott Tänak - Martin Järveoja Monte Carlo rallil.  FOTO: Hyundai Motorsport

Oh pagan! Niimoodi ei tahtnud Ott Tänak ja Martin Järveoja küll tiitli kaitsmist alustada. Aga peamine on muidugi see, et meestega ei juhtunud midagi hullu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaadrid Tänaku avariist näevad koledad välja, ent tõestavad veel kord vana rallitõde, et kuitahes dramaatiline uperpallitamine on siiski palju parem kui vastu jämedat puud, seina või muud säärast põrutades hetkega seisma jääda. Puhas füüsika.

Tänaku väljasõit polnud Monte Carlo rallile vast kõige iseloomulikum. Kõrgeima käigu ja põhjagaasiga võetavates nukiga kurvides võib lõppeda ükskõik kelle võistlus mistahes teekattel, kuid Montes näeb tüüpiline katkestamisega lõppev intsident pigem välja umbes järgmine.

Auto siseneb kurvi üsna tagasihoidlikul kiirusel, ent hakkab kõigi nelja rattaga libisema. Juht paneb masina keerama ning hoiab gaasi peal lootuses, et nii õnnestub teele jääda. Siiski lohisetakse, tagaots ees, väljapääsmatult sügavasse kraavi või vastu kaljuseina, mis lööb auto teistpidi piruetti. Kui juhtub viimane, siis peab tubli annus õnne olema, et saaks jätkata nelja sirgelt all oleva rattaga.

24.01.2020 27.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto