K, 7.12.2022

Karl-Eduard Salumäe kolumn: Monte on ka Tänakuta nauditav

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja
Karl-Eduard Salumäe kolumn: Monte on ka Tänakuta nauditav
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak - Martin Järveoja Monte Carlo rallil. 
Ott Tänak - Martin Järveoja Monte Carlo rallil. Foto: Hyundai Motorsport

Oh pagan! Niimoodi ei tahtnud Ott Tänak ja Martin Järveoja küll tiitli kaitsmist alustada. Aga peamine on muidugi see, et meestega ei juhtunud midagi hullu.

Kaadrid Tänaku avariist näevad koledad välja, ent tõestavad veel kord vana rallitõde, et kuitahes dramaatiline uperpallitamine on siiski palju parem kui vastu jämedat puud, seina või muud säärast põrutades hetkega seisma jääda. Puhas füüsika.

Tänaku väljasõit polnud Monte Carlo rallile vast kõige iseloomulikum. Kõrgeima käigu ja põhjagaasiga võetavates nukiga kurvides võib lõppeda ükskõik kelle võistlus mistahes teekattel, kuid Montes näeb tüüpiline katkestamisega lõppev intsident pigem välja umbes järgmine.

Auto siseneb kurvi üsna tagasihoidlikul kiirusel, ent hakkab kõigi nelja rattaga libisema. Juht paneb masina keerama ning hoiab gaasi peal lootuses, et nii õnnestub teele jääda. Siiski lohisetakse, tagaots ees, väljapääsmatult sügavasse kraavi või vastu kaljuseina, mis lööb auto teistpidi piruetti. Kui juhtub viimane, siis peab tubli annus õnne olema, et saaks jätkata nelja sirgelt all oleva rattaga.

Märksõnad
Tagasi üles