Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
27.01.2020
Eesti Lühimenetlus ja mobiilsed kiiruskaamerad tõid trahvirekordi (17) Metallroti aasta võeti vastu tulemänguga Terviseamet soovitab reisiplaanid üle vaadata Solman osaleb Auschwitzi mälestustseremoonial (1) Valitsusel on pensionireformiga kiire (20) Moodne tööampsamine viib töötult hüvitised (5) Väikeerakonnad plaanivad teha koostööd (1) Majandus Lumetus sundis panema talvekaubad odavmüüki (3) Selveri juht: Lidl mahub turule, aga teised? (2) Välismaa Kiievi mõttekoda soovitab Vene sanktsioone laiendada (6) Hiina jookseb tapjaviiruse peatamiseks ajaga võidu Mida Putin tegelikult kavatseb? (28) Arvamus Juhtkiri: võlal ja võlal on vahe (11) Urmas Jaagant: kriitikatalumatuse süvenev levik (4) Alis Tammur: kas eestlased on omal maal ohus? Erik Puura: kõik algab kohtumisest ja üksteisemõistmisest (2) Els Heinsalu: pärismäng ja päriselu (2) Meie Eesti Tiit Hennoste: kuuldused humanitaaria surmast Urmas Sutrop: teadusrahastus peab muutuma Eesti-keskseks (4) Martin Ehala: teadusrahastuses on kallutatud jõud (1) Kultuur Kes on Anna Kaneelina ja miks ta nii palju auhindu saab? Ilusad ja valusad lood elust endast Väikeste naiste pastelne mäss Sport Eva-Lotta Kiibus kordas Jelena Glebova saavutust Rennisõidus saavutatud kuldmedal oli Kelly Sildarule mitmes mõttes ootamatu Pokljuka on eestlaste teine kodu: päev, mis tuleb kalendris punaseks märkida Tipptegijaid alistanud Erika Kirpu sai Dohas kolmanda koha «Kui olime juba mõned tiirud ära rullinud, nägin silmanurgast veekogu.» Unistuse täitnud Thierry Neuville tõukas Sebastien Ogier’ troonilt Tartu Vahur Kollom: jõudu tööle! Minister kuulas ära kliinikumi tüli osalised, lahendust ei paista Võnnu hooldekodu võttis kasutusele ka pööningu Haigla peatusesse hakkab jälle buss käima (1) Ehitatava kortermaja alt paljastus paarkümmend luustikku Viie maakonna rahvas hakkab ühiselt neljarealist maanteed nõutama (7) Tõsielufilmide koorekihist saavad osa ka tartlased Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haigla peatusesse hakkab jälle buss käima

1 min lugemist
Peagi saab Haigla peatusest Raja tänava kliinikutesse taas väiksema vaevaga. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Raja tänava haiglakompleksile lähimasse peatusesse hakkab veebruari alguses jälle buss sõitma, sest linnavalitsus on otsustanud muuta 12. liini marsruuti.

See muutub selliselt, et kesklinnast Lõunakeskuse suunas hakkab buss läbima pärast Eerika bussipeatust Ringteel asuvat Haigla peatust ning seejärel sõidab Lõunakeskusesse. Muudatuse järel jääb läbimata Mileedi bussipeatus.

Kesklinna suunas sõites jääb bussi marsruut samaks.

Tartu Postimees on varem kirjutanud, et uue liinivõrgu kehtima hakates ükski buss enam Haigla peatusesse ei käi ning see teeb meele mõruks eakamatel inimestel ja neil, kel kõndida raskem. Raja tänava kliinikutesse saab praegu bussiga, kui tulla maha Riia tänava Raja peatuses, ent siis on teekond läbi pargi juba ligi seitsesada meetrit. Mileedi peatus jääb samuti kaugeks.

Probleem on tõstatatud ka Tartu ülikooli kliinikumi patsientide tagasisidele tuginedes.

Tartu linna ühistranspordi peaspetsialist Madis Oona tõdes, et eesseisva muudatuse korral peatub buss haigla suhtes üle Ringtee jäävas peatuses, haiglasse pääseb teealuse tunneli kaudu. Samamoodi tuleb tunneli kaudu peatusesse minna ärasõiduks.

Oona juhtis tähelepanu sellele, et kui buss peaks Lõunakeskuse juurest Haigla peatusesse sõitma Riia ringi kaudu – muud võimalust ju pole –, oleks suur oht tipptundidel ummikutesse takerduda. See nõuaks liinile üht bussi juurde. Lõunakeskuse juurest on tagasi linna sõiduks mitu võimalust.

Seotud lood
25.01.2020 28.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto