Sisukord
Arvamus
Postimees
27.01.2020
Eesti Lühimenetlus ja mobiilsed kiiruskaamerad tõid trahvirekordi (17) Metallroti aasta võeti vastu tulemänguga Terviseamet soovitab reisiplaanid üle vaadata Solman osaleb Auschwitzi mälestustseremoonial (1) Valitsusel on pensionireformiga kiire (20) Moodne tööampsamine viib töötult hüvitised (5) Väikeerakonnad plaanivad teha koostööd (1) Majandus Lumetus sundis panema talvekaubad odavmüüki (3) Selveri juht: Lidl mahub turule, aga teised? (2) Välismaa Kiievi mõttekoda soovitab Vene sanktsioone laiendada (6) Hiina jookseb tapjaviiruse peatamiseks ajaga võidu Mida Putin tegelikult kavatseb? (28) Arvamus Juhtkiri: võlal ja võlal on vahe (11) Urmas Jaagant: kriitikatalumatuse süvenev levik (4) Alis Tammur: kas eestlased on omal maal ohus? Erik Puura: kõik algab kohtumisest ja üksteisemõistmisest (2) Els Heinsalu: pärismäng ja päriselu (2) Meie Eesti Tiit Hennoste: kuuldused humanitaaria surmast Urmas Sutrop: teadusrahastus peab muutuma Eesti-keskseks (4) Martin Ehala: teadusrahastuses on kallutatud jõud (1) Kultuur Kes on Anna Kaneelina ja miks ta nii palju auhindu saab? Ilusad ja valusad lood elust endast Väikeste naiste pastelne mäss Sport Eva-Lotta Kiibus kordas Jelena Glebova saavutust Rennisõidus saavutatud kuldmedal oli Kelly Sildarule mitmes mõttes ootamatu Pokljuka on eestlaste teine kodu: päev, mis tuleb kalendris punaseks märkida Tipptegijaid alistanud Erika Kirpu sai Dohas kolmanda koha «Kui olime juba mõned tiirud ära rullinud, nägin silmanurgast veekogu.» Unistuse täitnud Thierry Neuville tõukas Sebastien Ogier’ troonilt Tartu Vahur Kollom: jõudu tööle! Minister kuulas ära kliinikumi tüli osalised, lahendust ei paista Võnnu hooldekodu võttis kasutusele ka pööningu Haigla peatusesse hakkab jälle buss käima (1) Ehitatava kortermaja alt paljastus paarkümmend luustikku Viie maakonna rahvas hakkab ühiselt neljarealist maanteed nõutama (7) Tõsielufilmide koorekihist saavad osa ka tartlased Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vahur Kollom: jõudu tööle!

1 min lugemist
Vahur Kollom FOTO: Mats Õun

Võimukriis Tartu Keskerakonna piirkonnas on viinud neid opositsiooni. Enne kohaliku volikogu valimisi pole see olukord peaministriparteile kindlasti kasulik, ent Tartu elanikele võib uus koalitsioon kaasa tuua pigem positiivset.

Uuel linnavalitsusel on võimalus seista jõulisemalt linnaelanike huvide eest. Mind on kogu aeg hämmastanud linnavalitsuse võimetus seista Rail Balticu Tartu kaudu Riiga kulgeva trassi eest. Tõeline möödalask, sedasi pidanuks seisma terve Lõuna-Eesti eest. Kuid et Tartus koalitsiooni loovad erakonnad olid Pärnu trassi valijad, pole siin muutust loota.

Kuid on üks oluline asi, mida linnavõim muuta saab. Nii Reformierakond kui sotsid lubasid riigikogu valimistel tasuta alusharidust. Nüüd ootan neilt tegusid, sest Tartus on üks kõrgeimaid lasteaiatasusid Eestis. Algus on tehtud, kui tuli teade, et järgmisel aastal lasteaiatasu ei tõuse. Ikka tuleks siduda alampalgast lahti lapsevanema makstava tasu suurus. Seadusega lubatud määr on kuni 20 protsenti alampalgast. Tartu küsib 15 protsenti eelmise aasta alampalgast. Valijatel on õigustatud ootus, et lasteaiatasu langetatakse. Kui ei, on tegemist valijate petmisega.

Teine asi, mida ootan koalitsioonilt, on initsiatiiv eestikeelsele õppele üleminekuks Tartus. Keskerakond on opositsioonis ja takistusi ei ole. Tegelikult on küsimus meie enda väärtustest, keele staatusest ja mainest. Seadused ei keela eestikeelset õpet. Jah, protestide vältimiseks tuleb tegutseda asjaosaliste huve arvestades ja järk-järgult. Selge on see, et kohe ja jõuliselt seda ei tee, head tingimused selleks saab luua.

Tartu valda veab sotsist vallavanem, nii on oodata paremat koostööd Tartu linna ja Tartu valla vahel. Jõudu tööle!

Seotud lood
25.01.2020 28.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto