Sisukord
Arvamus
Postimees
27.01.2020
Eesti Lühimenetlus ja mobiilsed kiiruskaamerad tõid trahvirekordi (17) Metallroti aasta võeti vastu tulemänguga Terviseamet soovitab reisiplaanid üle vaadata Solman osaleb Auschwitzi mälestustseremoonial (1) Valitsusel on pensionireformiga kiire (20) Moodne tööampsamine viib töötult hüvitised (5) Väikeerakonnad plaanivad teha koostööd (1) Majandus Lumetus sundis panema talvekaubad odavmüüki (3) Selveri juht: Lidl mahub turule, aga teised? (2) Välismaa Kiievi mõttekoda soovitab Vene sanktsioone laiendada (6) Hiina jookseb tapjaviiruse peatamiseks ajaga võidu Mida Putin tegelikult kavatseb? (28) Arvamus Juhtkiri: võlal ja võlal on vahe (11) Urmas Jaagant: kriitikatalumatuse süvenev levik (4) Alis Tammur: kas eestlased on omal maal ohus? Erik Puura: kõik algab kohtumisest ja üksteisemõistmisest (2) Els Heinsalu: pärismäng ja päriselu (2) Meie Eesti Tiit Hennoste: kuuldused humanitaaria surmast Urmas Sutrop: teadusrahastus peab muutuma Eesti-keskseks (4) Martin Ehala: teadusrahastuses on kallutatud jõud (1) Kultuur Kes on Anna Kaneelina ja miks ta nii palju auhindu saab? Ilusad ja valusad lood elust endast Väikeste naiste pastelne mäss Sport Eva-Lotta Kiibus kordas Jelena Glebova saavutust Rennisõidus saavutatud kuldmedal oli Kelly Sildarule mitmes mõttes ootamatu Pokljuka on eestlaste teine kodu: päev, mis tuleb kalendris punaseks märkida Tipptegijaid alistanud Erika Kirpu sai Dohas kolmanda koha «Kui olime juba mõned tiirud ära rullinud, nägin silmanurgast veekogu.» Unistuse täitnud Thierry Neuville tõukas Sebastien Ogier’ troonilt Tartu Vahur Kollom: jõudu tööle! Minister kuulas ära kliinikumi tüli osalised, lahendust ei paista Võnnu hooldekodu võttis kasutusele ka pööningu Haigla peatusesse hakkab jälle buss käima (1) Ehitatava kortermaja alt paljastus paarkümmend luustikku Viie maakonna rahvas hakkab ühiselt neljarealist maanteed nõutama (7) Tõsielufilmide koorekihist saavad osa ka tartlased Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erik Puura: kõik algab kohtumisest ja üksteisemõistmisest

3 min lugemist
ERIK PUURA.  FOTO: Põhjarannik

Mida rohkem leitakse aega omavahel sisulist juttu rääkida, seda rohkem on ka tulemusi, kirjutab Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kord juhtusin lennukis kõrvuti istuma ühe Eesti ettevõtjaga, kes oli nägu- ja nimepidi tuttav, aga kellega ma polnud kordagi juttu ajanud. Pooleteisetunnise jutuajamise järel lahkusime teineteisest heas meeleolus, sest lennuaeg oli ruttu kulunud, mina olin saanud aru, kuidas tema ettevõte töötab, ja tema mõistnud, mis on ülikooli võimalused. Kahe kuu pärast sõlmis ülikool tema ettevõttega koostöölepingu, mille tulemustega jäime mõlemad rahule.

Teine kord jällegi vaatasin üle enda juhitava instituudi ruume ning leidsin teadlase, kes rääkis, et oleks huvitatud pigem oma teadmiste ja oskuste põhjal ettevõtte loomisest kui teadustöö jätkamisest. Viisin ta kokku ettevõtlusnõustajaga ja kahe kuu pärast oli loodud uus ettevõte.

25.01.2020 28.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto