Sisukord
Kultuur
Tänane leht
27.01.2020
Eesti Lühimenetlus ja mobiilsed kiiruskaamerad tõid trahvirekordi (17) Metallroti aasta võeti vastu tulemänguga Terviseamet soovitab reisiplaanid üle vaadata Solman osaleb Auschwitzi mälestustseremoonial (1) Valitsusel on pensionireformiga kiire (20) Moodne tööampsamine viib töötult hüvitised (5) Väikeerakonnad plaanivad teha koostööd (1) Majandus Lumetus sundis panema talvekaubad odavmüüki (3) Selveri juht: Lidl mahub turule, aga teised? (2) Välismaa Kiievi mõttekoda soovitab Vene sanktsioone laiendada (6) Hiina jookseb tapjaviiruse peatamiseks ajaga võidu Mida Putin tegelikult kavatseb? (28) Arvamus Juhtkiri: võlal ja võlal on vahe (11) Urmas Jaagant: kriitikatalumatuse süvenev levik (4) Alis Tammur: kas eestlased on omal maal ohus? Erik Puura: kõik algab kohtumisest ja üksteisemõistmisest (2) Els Heinsalu: pärismäng ja päriselu (2) Meie Eesti Tiit Hennoste: kuuldused humanitaaria surmast Urmas Sutrop: teadusrahastus peab muutuma Eesti-keskseks (4) Martin Ehala: teadusrahastuses on kallutatud jõud (1) Kultuur Kes on Anna Kaneelina ja miks ta nii palju auhindu saab? Ilusad ja valusad lood elust endast Väikeste naiste pastelne mäss Sport Eva-Lotta Kiibus kordas Jelena Glebova saavutust Rennisõidus saavutatud kuldmedal oli Kelly Sildarule mitmes mõttes ootamatu Pokljuka on eestlaste teine kodu: päev, mis tuleb kalendris punaseks märkida Tipptegijaid alistanud Erika Kirpu sai Dohas kolmanda koha «Kui olime juba mõned tiirud ära rullinud, nägin silmanurgast veekogu.» Unistuse täitnud Thierry Neuville tõukas Sebastien Ogier’ troonilt Tartu Vahur Kollom: jõudu tööle! Minister kuulas ära kliinikumi tüli osalised, lahendust ei paista Võnnu hooldekodu võttis kasutusele ka pööningu Haigla peatusesse hakkab jälle buss käima (1) Ehitatava kortermaja alt paljastus paarkümmend luustikku Viie maakonna rahvas hakkab ühiselt neljarealist maanteed nõutama (7) Tõsielufilmide koorekihist saavad osa ka tartlased Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väikeste naiste pastelne mäss

3 min lugemist
  • «Väikestest naistest» vändatud linateostest on alati kujunenud menukid.
  • See film peaks täitma ka kõik romantiliste draamade austajate ootused.
  • Marchide kodu on turvatsoon, mis annab tuge ja jõudu elus edasi püüelda.
Meg (Emma Watson), Jo (Saoirse Ronan) ja Amy (Florence Pugh) filmis «Väikesed naised». FOTO: Filmikaader

Louisa May Alcott on Ameerika kirjandusklassik. Sajad noored naised viivad tänini autori hauale pliiatseid ja pastakaid, mitte lilli. Nagu meie Doris Kareva, Lydia Koidula või Betti Alver, on Alcott oma loominguga võlunud põlvkondi. Greta Gerwigi «Väikesed naised» («Little Women») on kultusteose võrratu taaselustus. Juba seitsmes filmiversioon üle 150 aasta tagasi ilmunud raamatust, mis heidab pilgu väikeste naiste suurde ellu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Marchide perekond 1868. aastal esimest korda trükivalgust nägi, oli see esimesi kordi, mil kodust elu vaadati naise pilgu läbi. Mõneti oli see muinasjutulugu, mis andis lootust nii mässajatele kui ka romantikutele. Teisalt oli toimuv piisavalt realistlik, et kõnetada eri klasse ja põlvkondi. Viimane võiks tõsi olla ka täna. Seda eriti Greta Gerwigi versioonis, mis rõhub erinevate väärtuste olulisusele.

25.01.2020 28.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto