Sisukord
Majandus
Tänane leht
27.01.2020
Eesti Lühimenetlus ja mobiilsed kiiruskaamerad tõid trahvirekordi (17) Metallroti aasta võeti vastu tulemänguga Terviseamet soovitab reisiplaanid üle vaadata Solman osaleb Auschwitzi mälestustseremoonial (1) Valitsusel on pensionireformiga kiire (20) Moodne tööampsamine viib töötult hüvitised (5) Väikeerakonnad plaanivad teha koostööd (1) Majandus Lumetus sundis panema talvekaubad odavmüüki (3) Selveri juht: Lidl mahub turule, aga teised? (2) Välismaa Kiievi mõttekoda soovitab Vene sanktsioone laiendada (6) Hiina jookseb tapjaviiruse peatamiseks ajaga võidu Mida Putin tegelikult kavatseb? (28) Arvamus Juhtkiri: võlal ja võlal on vahe (11) Urmas Jaagant: kriitikatalumatuse süvenev levik (4) Alis Tammur: kas eestlased on omal maal ohus? Erik Puura: kõik algab kohtumisest ja üksteisemõistmisest (2) Els Heinsalu: pärismäng ja päriselu (2) Meie Eesti Tiit Hennoste: kuuldused humanitaaria surmast Urmas Sutrop: teadusrahastus peab muutuma Eesti-keskseks (4) Martin Ehala: teadusrahastuses on kallutatud jõud (1) Kultuur Kes on Anna Kaneelina ja miks ta nii palju auhindu saab? Ilusad ja valusad lood elust endast Väikeste naiste pastelne mäss Sport Eva-Lotta Kiibus kordas Jelena Glebova saavutust Rennisõidus saavutatud kuldmedal oli Kelly Sildarule mitmes mõttes ootamatu Pokljuka on eestlaste teine kodu: päev, mis tuleb kalendris punaseks märkida Tipptegijaid alistanud Erika Kirpu sai Dohas kolmanda koha «Kui olime juba mõned tiirud ära rullinud, nägin silmanurgast veekogu.» Unistuse täitnud Thierry Neuville tõukas Sebastien Ogier’ troonilt Tartu Vahur Kollom: jõudu tööle! Minister kuulas ära kliinikumi tüli osalised, lahendust ei paista Võnnu hooldekodu võttis kasutusele ka pööningu Haigla peatusesse hakkab jälle buss käima (1) Ehitatava kortermaja alt paljastus paarkümmend luustikku Viie maakonna rahvas hakkab ühiselt neljarealist maanteed nõutama (7) Tõsielufilmide koorekihist saavad osa ka tartlased Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lumetus sundis panema talvekaubad odavmüüki

3 min lugemist
Bauhofis kelgud ja suusad seisavad, see-eest lähevad hästi müügiks remondikaubad ja linnutoit. FOTO: Tairo Lutter

Erakordselt soe talv ja lume puudumine sunnib kauplusi hooajakaupu suurte allahindlustega müüma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Siin polegi palju kommenteerida, me kõik teame, et olukord on masendav. Talvekaupu ei müü ja midagi muud öelda ei olegi. Täpseid protsente ei oska peast öelda, aga vähemalt 30 protsenti on müügid kindlasti all,» rääkis Tartus tegutseva tehnika- ja tööriistakaupluse Tööriistakeskus juhataja Peep Okk.

Ta täpsustas, et ühelt poolt on talvekaupade väiksem müük tekitanud tuntavat ärilist kahju, teiselt poolt aga nähti sellise lumevaese talve võimalust ka ette. Seepärast näiteks ei varunud Tööriistakeskus ka liiga palju uut talvekaupa. «Lumelabidaid me ei ole eriti juurde võtnud ja kaupleme suuresti eelmise aasta jäägiga. Sama lugu on lumefreesidega. Soojapuhureid varusime rohkem,» rääkis Okk. Kuigi praegu on neil kogu talvekaup alla hinnatud, ei päästa olukorras, kus inimestel neid tooteid vaja ei ole, ka sooduskampaaniad.

25.01.2020 28.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto