Sisukord
Välismaa
Postimees
27.01.2020
Eesti Lühimenetlus ja mobiilsed kiiruskaamerad tõid trahvirekordi (17) Metallroti aasta võeti vastu tulemänguga Terviseamet soovitab reisiplaanid üle vaadata Solman osaleb Auschwitzi mälestustseremoonial (1) Valitsusel on pensionireformiga kiire (20) Moodne tööampsamine viib töötult hüvitised (5) Väikeerakonnad plaanivad teha koostööd (1) Majandus Lumetus sundis panema talvekaubad odavmüüki (3) Selveri juht: Lidl mahub turule, aga teised? (2) Välismaa Kiievi mõttekoda soovitab Vene sanktsioone laiendada (6) Hiina jookseb tapjaviiruse peatamiseks ajaga võidu Mida Putin tegelikult kavatseb? (28) Arvamus Juhtkiri: võlal ja võlal on vahe (11) Urmas Jaagant: kriitikatalumatuse süvenev levik (4) Alis Tammur: kas eestlased on omal maal ohus? Erik Puura: kõik algab kohtumisest ja üksteisemõistmisest (2) Els Heinsalu: pärismäng ja päriselu (2) Meie Eesti Tiit Hennoste: kuuldused humanitaaria surmast Urmas Sutrop: teadusrahastus peab muutuma Eesti-keskseks (4) Martin Ehala: teadusrahastuses on kallutatud jõud (1) Kultuur Kes on Anna Kaneelina ja miks ta nii palju auhindu saab? Ilusad ja valusad lood elust endast Väikeste naiste pastelne mäss Sport Eva-Lotta Kiibus kordas Jelena Glebova saavutust Rennisõidus saavutatud kuldmedal oli Kelly Sildarule mitmes mõttes ootamatu Pokljuka on eestlaste teine kodu: päev, mis tuleb kalendris punaseks märkida Tipptegijaid alistanud Erika Kirpu sai Dohas kolmanda koha «Kui olime juba mõned tiirud ära rullinud, nägin silmanurgast veekogu.» Unistuse täitnud Thierry Neuville tõukas Sebastien Ogier’ troonilt Tartu Vahur Kollom: jõudu tööle! Minister kuulas ära kliinikumi tüli osalised, lahendust ei paista Võnnu hooldekodu võttis kasutusele ka pööningu Haigla peatusesse hakkab jälle buss käima (1) Ehitatava kortermaja alt paljastus paarkümmend luustikku Viie maakonna rahvas hakkab ühiselt neljarealist maanteed nõutama (7) Tõsielufilmide koorekihist saavad osa ka tartlased Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kiievi mõttekoda soovitab Vene sanktsioone laiendada

6 min lugemist
  • Mõttekoda soovitab sanktsioone ärimehele, kelle raha liigub läbi Tallinna.
  • Venemaa on ajaloo suurim riik, kellele sellised sanktsioonid kehtestatud.
  • Jätkuvalt sõjasurmadest kuulev Ukraina tajub rahvusvahelise kogukonna väsimust.
  • Sanktsioonide kaotamine võiks Venemaale julgust juurde anda.
Donetskis langenud kaitseväelase ärasaatmine Kiievis. FOTO: Valentin Ogirenko/Reuters/Scanpix FOTO: VALENTYN OGIRENKO/REUTERS/Scanpix

Vene ärimehe Ruslan Rostovtsevi käe all kaevandatakse umbes kolmandik ehk 700 000 tonni Donbassi aastasest söetoodangust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suur osa sellest läheb ekspordiks. Aga mitte Ukraina väliskaubanduse bilansist. Rostovtsev korraldab kaevandatud söe veo Venemaale, mille sildid lähevad maavarale külge. Enda arvates Vene sütt ostev Euroopa tarbija ei tea, et Rostovtsev sätib äri nii, et osa saadud tulust läheb Donetski ja Luganski nn vabariigi võitlejatele relvastuse ostmiseks.

Rostovtsevi ettevõtmises on osa ka varem Tallinna Äripanga ja mullu suvest TBB nime kandval pangal. Liikumise Sanctions2020 andmeil liigub tema söeraha Tallinnas kahe ja Narvas ühe esindusega tegutseva TBB kaudu.

25.01.2020 28.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto