Tipptegijaid alistanud Erika Kirpu sai Dohas kolmanda koha

Erika Kirpu. FOTO: Tairo Lutter

Eesti esinumber Erika Kirpu säras Kataris Dohas GP-etapil äärmiselt tugeva võitlusvaimuga, mis päädis kolmanda kohaga. Ta alistas järjest tipptegijaid, kuid kaotas poolfinaalis.

Teel nelja parema sekka vehkles Kirpu mitu vastast üle just otsustava torkega, mis annab aimu eestlanna heast keskendumisest ja oskusest keerulistest olukordadest välja tulla. Keeruliseks ei osutunud avaringi kohtumine maailma esinumbriga: Kirpu oli tulemusega 15:11 parem hiinlannast Sheng Linist. Seejärel ootasid ees märksa pingelisemad matšid.

1/16-finaalis, kaheksandikfinaalis ja veerandfinaalis läks Kirpul vaja 14:14 seisul otsustavat torget. Kirpu suutis ühe torkega saada jagu Londoni olümpiavõitjast Jana Šemjakinast Ukrainast, ameeriklannast Anna van Brummenist ja Londoni olümpiahõbedast Choi In-Jeongist Koreast, kindlustades nii koha poolfinaalis.

Nelja parema hulgas oli Kirpu partner 2018. aasta maailmameister, kogenud Itaalia vehkleja Mara Navarria, kes alistas avaringis Irina Embrichi 15:14 ja järgmises ringis Kristina Kuuse 15:10. Paraku langes tema mõõga läbi konkurentsist ka kolmas eestlanna.

Kirpu alustas poolfinaali hästi, kui haaras 3:1 algedu, kuid seejärel suutis itaallanna kaotusseisust välja tulla ja esimene kolmandik lõppes seisul 5:5. Teise vaatuse alguses pääses Navarria kahe silmaga ette ning rohkete topelttorgete saatel jõuti seisuni 12:10. Kuigi Kirpu suutis viimasel kolmandikul vahe ühetorkeliseks vähendada, tegi seisul 14:13 otsustava torke Navarria ja sai 15:13 võidu.

Kirpu asub kahes koduses edetabelis esikohal. Ta on liider Eesti edetabelis ja olümpiaedetabelis, mis saab määravaks, kui naiskond ei pääse Tokyo olümpiamängudele. Eesti edetabeli esikoht tagab talle kindlasti koha koondises.

Kokku osales Doha GP-etapil kuus Eesti nais- ja kaks meesvehklejat. Nelli Differt ja Embrich piirdusid avaringi, Katrina Lehis ja Kuusk 1/16-finaali ja Julia Beljajeva kaheksandikfinaaliga. Sten Priinits ja Peeter Turnau ei pääsenud põhitabelisse.