N, 1.06.2023

Kimi surnuks peetud mõjukas tädi ilmus avalikkuse ette

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Põhja-Korea valitsus avalikustas nädalavahetusel foto, millel on näha riigi liidrit Kim Jong-uni (vasakult) Korea uusaasta kontserdil koos abikaasa Ri Sol-ju ja tädi Kim Kyong-huiga, kes astus avalikkuse ette esimest korda alates 2013. aastast, mil tema abikaasa hukati.
Põhja-Korea valitsus avalikustas nädalavahetusel foto, millel on näha riigi liidrit Kim Jong-uni (vasakult) Korea uusaasta kontserdil koos abikaasa Ri Sol-ju ja tädi Kim Kyong-huiga, kes astus avalikkuse ette esimest korda alates 2013. aastast, mil tema abikaasa hukati. Foto: KCNA/AP/Scanpix

Põhja-Korea diktaatori Kim Jong-uni tädi Kim Kyong-huid peeti viimased kuus aastat surnuks, kuna avalikkuses polnud teda kordagi nähtud alates sellest, kui tema abikaasa riigireetmises süüdistatuna hukati. Läinud nädalavahetusel külastas 73-aastane proua aga koos vennapojaga Korea uusaastapidustusi.

Pikalt arvati, et Kim Jong-un on oma tädi siseringist kõrvale tõrjunud või koguni hukata lasknud, kirjutas The Guardian. Spekulatsioonidele andis alust see, et naise mõjuvõimas abikaasa Jang Song-thaek hukati 2013. aastal süüdistatuna riigireetmises ja korruptsioonis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles