Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (5) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (16) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (15) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (3) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tunne Kelam: vabaks teeb meid tõde

5 min lugemist
Tunne Kelam. FOTO: Jaanus Lensment/postimees / FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES /

Euroopa kui ka Venemaa vajavad ajaloolist tõde totalitaarsete võimurite tekitatud enneolematu hävingu kohta, mille tagajärjed püsivad tänini ning mõjutavad konkreetselt rahvusvahelist poliitikat, kirjutab endine Euroopa Parlamendi liige ja resolutsiooni «Euroopa südametunnistus ja totalitarism» (2009) algatajaid Tunne Kelam. 

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Lennart Meri on öelnud: «Minevikuga leppimine on vajalik, kuid see ei tohi toimuda ajaloolise tõe arvel. Kommunism ja natsism kandsid küll erinevaid mundreid, kuid nad olid kaksikud.»

20. sajandil toime pandud vägivald, inimsusvastased kuriteod ja rahvamõrvad on ajaloo suurimaid. Põhilise panuse neisse andsid kommunistlikud diktatuurid ja natsistlik Saksamaa. Vahe on siiani selles, et natsistlik režiim ja selle kuriteod on rahvusvahelisel tasandil selgelt ja autoriteetselt teadvustatud, defineeritud ja hukka mõistetud. Selle hukkamõistuga kaasnes garantii: «Ei iial enam!»

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto