Koroonaviirus pani börsid kukkuma (3)

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Copy
Jalakäija Tokyo börsi tabloo ees. Aasia börsidel tähistatakse langust rohelise ja tõusu punase värviga.
Jalakäija Tokyo börsi tabloo ees. Aasia börsidel tähistatakse langust rohelise ja tõusu punase värviga. Foto: KAZUHIRO NOGI/AFP

Hirm tapva koroonaviiruse leviku pärast pani kukkuma nii aktsiaturud kogu maailmas kui ka nafta hinna ja Hiina jüaani kursi.

Aktsiaturud ja nafta hind hakkas kukkuma juba reede õhtul. Kui eelmise nädala viimase börsipäeva algus oli veel rahulik ning peamiselt tehnoloogiasektorit esindav Nasdaqi koondindeks kerkis isegi päeva sees rekordtasemele, siis kauplemispäeva lõpp oli juba midagi muud. Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 0,6 protsenti, S&P 500 indeks 0,9 protsenti – mis oli indeksi suurim kukkumine alates oktoobrist – ning ka Nasdaqi koondindeks kukkus 0,9 protsenti.

Suurema löögi andis viiruse levimine nafta hinnale. Juba reedel kukkus musta kulla hind üle kahe protsendi, millele eile pärastlõunaks oli lisandunud veel peaaegu kolm protsenti. Eile kella kuue ajal õhtuks oli Brenti nafta hind kukkunud 2,9 protsenti, 58,15 dollarini barrelist. Nii odav oli toornafta viimati oktoobri alguses.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles