N, 30.11.2023

Pep Guardiola: Liverpool lööks igal pool platsi puhtaks

Postimees
Facebook
Comments
Manchester City peatreener Pep Guardiola.
Manchester City peatreener Pep Guardiola. Foto: LINDSEY PARNABY/AFP/Scanpix

Jalgpall. Manchester City jalgpallimeeskonna peatreeneri Pep Guardiola sõnul valitseks Inglismaa meistrivõistlusi kindlalt juhtiv Liverpool ükskõik millises Euroopa tippliigas.

«Liverpool tuleb Inglismaa meistriks, kuid võimaluse korral tuleks ta ka Hispaania, Itaalia või Saksamaa meistriks. Nad tuleksid igal pool meistriks,» ütles Guardiola ning tuletas seepeale meelde Liverpooli statistikat Inglismaa kõrgliigas: «23 mängu, 22 võitu, üks viik.»

Samas jagus tal kiidusõnu ka enda juhendatavale meeskonnale. «Viimastel aastatel on juhtunud nii, et Chelsea võitis koduse liiga, kuid hooaeg hiljem Meistrite liigasse ei pääsenud. Sama lugu oli Leicesteriga ning seejärel uuesti Chelseaga. Kui meie liiga võitsime, suutsime tiitlit järgmisel hooajal kaitsta,» meenutas kahe eelmise aasta meisterklubi treener.

«Hispaanias oleksime oma punktisaagiga punkti või kahe kaugusel liidrist. Sama lugu Saksamaal ja Itaalias. Kuid Liverpool on fantastiline ja fenomenaalne meeskond. Peame seda aktsepteerima ja sellest õppima,» jätkas Guardiola.

Manchester Cityl on Inglismaal 24 mänguga koos 51 punkti. Itaalia Serie A liidril Juventusel on samuti 51 punkti 21 mängust, Hispaania La Liga liider Madridi Real on 21 mänguga kogunud 46 ning Saksamaa Bundesliga liider Leipzig 19 mänguga 40 punkti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles