Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Peeter Jaanson: roolijoodiklus — ristisõda Eesti moodi

4 min lugemist
Psühhiaater Peeter Jaanson FOTO: Kristjan Teedema

Saaremaa õnnetusest järeldusi tehes tasub jätta karistuste karmistamise loosungid kõrvale ning keskenduda joobes juhtimise probleemile roolijoodiku tervisest lähtuvalt, kirjutab psühhiaater Peeter Jaanson.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mida ja kuidas oleks mõistlik teha, et Saaremaa tragöödiaga sarnaseid hukkumisi ja keelatud ainete mõju all sõiduki juhtimist ära hoida? Õnnetuse valguses on ühiskond aktiveerunud, tekkinud ärkamislainet võiks mitte kasutult mööda lasta. Analüüsima ja arutlema peaks nii, et surmade ja õnnetuste arv väheneks. Vannutatud meeste sõnavõtud meedias hakkavad aga üha enam sarnanema nõukogudeaegse alkoholi väljajuurimise kampaaniaga, mis teadagi lõppes nagu kõik ristisõjad. Seega võtkem aega, seadkem pikaajalisi eesmärke ja kaasakem rohkem eri pädevusega osalisi.

Meil kõigil on oma finantskäitumine, käitumine paarisuhtes, käitumine peres, tööl jne. Nii on meil kõigil, kes ei ole täiskarsked, ka oma alkoholikäitumine. See on äärmiselt erinev nii tarbitava alkoholi koguse, viisi kui alkoholi mõjul tekkinud käitumise muutuse poolest. Kui inimene on esimest korda joobnuna sõidukit juhtides vahele jäänud, siis esimese meetmena tuleks peatada tema tervisetõendi kehtivus. Info tõendi peatamise kohta tuleks edastada automaatselt tervisetõendi väljastanud perearstile. Temani peab jõudma ka edasine info ning pärast kõiki meetmeid peaks olema perearst see, kes uuesti tervisetõendi välja annab või vastunäidustuste korral sellest põhjendatult keeldub.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto