Sisukord
Sport
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Tiits: Ott Tänak on treenitud sportlane

1 min lugemist
Ott Tänak. FOTO: VALERY HACHE/AFP

Ott Tänaku füüsilise ettevalmistuse eest vastutava treeneri Tarmo Tiitsi sõnul on koostöö autoralli maailmameistriga olnud talle väga õpetlik.

Kuna autoralli hooaeg kestab jaanuarist novembri keskpaigani, tuleb heas füüsilises vormis olla kogu aasta vältel. «Kogu aeg tuleb trenni teha. Rallide ajal pole see eriti võimalik, aga kui tekib vaba aeg, siis tuleb kohe teha,» sõnas Tiits.

Milliseid lihaseid on rallispordi tegemiseks kõige rohkem vaja treenida? «Tegelikult sõltub see inimesest endast, mis on tema nõrgad või tugevad küljed. Lähtume sellest, mida temal on vaja. On mõni kehaosa, mida peame rohkem hooldama ja treenima, samas on mingid kohad, mis on tugevamad ja millele pole vaja nii palju energiat panna.»

Näiteks tõi Tiits välja, et rallispordis saavad palju koormust üla- ja alaselg. Tänaku puhul on vaja tähelepanu pöörata ka õlavöötmele. «Tal on liikuvad liigesed. Need tuleb saada paremini hoidma, et sealt ei tekiks jamasid,» sõnas ta ning lisas, et Tänak on treenitud sportlane.

Koostööst Tänakuga on Tiits üsna palju õppinud. «Ott on väga palju õpetav sportlane. Ma pean väga palju analüüsima, mõtlema ja leidma erinevaid lahendusi. Kuidas lähtuda väiksest ajategurist ja teha palju – see on väga õpetlik.»

Tiits abistab paljusid Eesti sportlasi, sealhulgas tennisist Anett Kontaveiti. Näiteks möödunud nädalavahetusel tekkis olukord, kus Tänak oli Monte Carlo rallil ja Kontaveit samal ajal Austraalia lahtistel meistrivõistlustel.

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto