P, 29.01.2023

Seadus vajutab elektritõukside pidurile

Anna Ploompuu
, reporter
Seadus vajutab elektritõukside pidurile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Tõukeratas
Tõukeratas Foto: Tairo Lutter

Elektritõukerattad on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel teel liiklusseadusse. Uued reeglid peaks kehtima hakkama tänavu juulis.

Seni on elektritõukeratast liikluses määratletud kui jalakäija abivahendit, millega tohib liikuda kõnniteel. Läinud suvel võiski tänaval üha sagedamini näha, kuidas jalakäijatest vuravad kõnniteel mööda elektritõukerattad ja seda üsnagi suurel kiirusel – näiteks 25 kilomeetrit tunnis. See aga ei pruugi olla turvaline.

«Möödunud suvel tulid elektritõukerattad liikluspilti suhteliselt ootamatult,» nentis majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Ehkki üldiselt käituti ministri hinnangul elektri­tõukeratastega mõistlikult, aitaks nende seadusse kirjutamine Aasa hinnangul kaasa üldisele liiklusohutusele. «Tuleb valmis olla, et aastast aastasse hakkab elektritõukerataste arv linnapildis kasvama, mistõttu peavad kõik liiklejad üha enam sellega arvestama,» selgitas Aas.

Nii kõlas eile valitsuse liiklus­komisjoni istungil majandus- ja kommunikatsiooni­ministeeriumi ühe ettepanekuna lisada liiklusseadusse eraldi sõidukiliik «kergliikur». Kergliikuri all mõeldakse nii elektritõukeratast kui ka tasa­kaaluliikurit.

Märksõnad
Tagasi üles